„Skóra do skóry”: Młody chłopiec pomagał ojcu ogrzać nowonarodzone rodzeństwo bliźniaków

To wzruszające rodzinne zdjęcie bardzo szybko stało się popularne!

Jakiś czas temu skandynawskie szpitale położnicze przyjęły nową metodę karmienia piersią niemowląt. Metoda jest znana jako „skóra do skóry„i okazało się, że jest to najlepsze rozwiązanie wszechczasów. A kiedy ta metoda stała się popularna, zdjęcie z jednego ze szpitali natychmiast stało się wirusowe w Internecie.

Na zdjęciu tata ogrzewa jednego z nowonarodzonych bliźniaków, a drugi bliźniak jest w ramionach małego chłopca, czyli ich najstarszego brata.

Metoda „skóra do skóry” jest zwykle stosowana w przypadku wcześniaków. Mama lub tata muszą położyć dziecko na piersi i ogrzać je własną temperaturą ciała.

Ta metoda okazała się bardzo skuteczna w przypadku noworodków. Uspokaja dziecko i daje mu pozytywne odczucia. Ponadto metoda „skóra do skóry” pomaga noworodkom łatwiej przezwyciężyć stres poporodowy i szybko wrócić do zdrowia. Ta wspaniała metoda doprowadziła do zwiększenia przeżywalności wcześniaków o wadze od 1 do 1,5 kg z 30% do 70%.

Kiedy na świat przyszła ta dwójka uroczych dzieci, ich rodzice chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby pomóc im przetrwać. Procesowi zdrowienia z pewnością towarzyszyła stała pomoc lekarzy i pielęgniarek.

Okazało się, że 5-letni syn pary był bardziej podekscytowany narodzinami rodzeństwa niż rodziców. Chłopiec chciał też pomóc przetrwać swojemu rodzeństwu. A personel szpitala uznał za słuszne pozwolić chłopcu zbliżyć się do dzieci.

Uznali, że byłoby lepiej, gdyby chłopiec od najmłodszych lat rozwijał serdeczną więź między rodzeństwem. Chłopiec był szczęśliwy, mogąc pomóc swojemu rodzeństwu i będzie ich kochał i chronił już zawsze.

To dlatego zdjęcie stało się tak popularne w Internecie!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet