„Urodziny celebrytów”: Tom Selleck z „Magnum P. I.” ma już 78 lat

Wielu pamięta tego aktora z tego słynnego programu telewizyjnego

Tom Selleck, amerykański aktor i producent filmowy, najbardziej znany jest z roli Thomasa Magnuma w serialu telewizyjnym „Magnum, PI”. Selleck urodził się 29 stycznia 1945 roku w Detroit w stanie Michigan.

Zaczął grać pod koniec lat 60. i na początku 70., zagrał w wielu filmach i programach telewizyjnych. W dobrze znanym ośmiosezonowym serialu telewizyjnym Magnum, PI Selleck został obsadzony jako Thomas Magnum. Program odniósł krytyczny i komercyjny sukces, a rola Sellecka jako głównego bohatera serialu uczyniła go jeszcze bardziej sławnym. Był nominowany do nagrody Emmy dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym za swoją pracę nad serialem, co przyniosło mu wiele pochwał. Przez całą swoją karierę Selleck nadal pojawiał się w filmach i programach telewizyjnych.

Wystąpił w wielu znanych filmach, w tym Mr. Baseball, „Trzech mężczyzn i dziecko” oraz „Quigley Down Under”. W ciągu ostatnich kilku lat grał Franka Reagana, komisarza nowojorskiej policji w popularnym programie telewizyjnym „Błękitnokrwiści”.

Oprócz tego, że jest aktorem, Selleck kręci także filmy. Wyreżyserował kilka filmów, w tym „Trzech mężczyzn i dziecko” oraz „Lassiter”. Ponadto jest doświadczonym pilotem i pasjonatem samolotów.

Poza pracą Selleck jest również znany z tego, że pomaga społeczności. Przekazuje fundusze licznym organizacjom charytatywnym, w tym Juvenile Diabetes Research Foundation i Selleck Family Charitable Foundation. Krótko mówiąc, Tom Selleck jest znakomitym aktorem i producentem filmowym, który wniósł znaczący wkład w sektor rozrywki.

Niezwykły głos Sellecka i ponętny charakter sprawiają, że ludzie inspirują się nim od zaledwie około 50 lat, a jego twórczość będzie kojarzona przez wiele lat.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: