„Oddał ostatnie pieniądze”: mężczyzna mieszkający w namiocie pomógł nieznajomemu na stacji benzynowej

Następnego dnia dostał ofertę, której nie mógł odmówić!

Sean był świadomy, że wielu ludzi na świecie było w gorszych warunkach niż on. Mimo to nadal czuł się dziś przygnębiony.

Był jedynym rodzicem trojga dzieci po śmierci żony na raka. Musiał sprzedać swój dom, aby opłacić koszty leczenia żony, aw końcu stracił pracę w wyniku całego czasu, jaki poświęcał na opiekę nad chorą żoną.

Sean nie mógł sobie pozwolić na wynajęcie mieszkania, ponieważ mieszkanie w Oakland jest bardzo drogie. Zamiast tego on i jego dzieci musieli mieszkać w mieście namiotowym.

Nie miał pojęcia, że ​​jego życie zamieni się w taki koszmar. Czuł się bezradny, bo nie miał pracy, a każdy dzień wydawał się coraz gorszy.

Kiedy jego dzieci chodziły do ​​szkoły, Sean mógł pracować tylko w niepełnym wymiarze godzin w godzinach porannych. To było za mało, aby żyć w Oakland, drogim mieście.

Ponadto wciąż walczył ze spłatą części swoich długów. Chociaż życzliwa kobieta, która mieszkała w namiocie obok, zaoferowała opiekę nad dziećmi przez godzinę po szkole, to nie wystarczyło, aby zaspokoić ich potrzeby.

„Co? To nie może być prawda. Moja rodzina uważa mnie. Jestem niczym.” Seanowi było ciężko. Potrzebował pracy, która pozwoliłaby mu opiekować się dziećmi, a jednocześnie zarabiać pieniądze.

Kontynuował swoje codzienne zajęcia, zarabiając ledwie tyle, by utrzymać swoje dzieci, pomimo poczucia beznadziejności. Aby zapewnić im wystarczającą ilość jedzenia, często pomijał posiłki.

Sean tego dnia wyszedł z pracy i udał się na najbliższą mu stację benzynową. Kupił sobie taniego hot doga przed odebraniem dzieci ze szkoły, ponieważ miał trochę dodatkowych pieniędzy.

Gdy zbliżał się do stacji, zobaczył mężczyznę, który bardzo usilnie próbował uspokoić kobietę i dziecko na siedzeniu pasażera. Chociaż Sean oparł się pokusie stania mu na drodze, nie mógł nie zauważyć, że para cierpi.

Mężczyzna zawołał go, gdy już miał kontynuować. „Pan! Pan!” Krzyknął i rzucił się w stronę Seana. Sean zapytał: „Wszystko w porządku?” jak się obejrzał.

Mężczyzna powiedział: „Proszę pana, przepraszam, że przeszkadzam, ale moja żona rodzi i skończyła nam się benzyna”, patrząc na Seana zdesperowanym wzrokiem.

Zostawiłem telefon i portfel w domu, ponieważ musieliśmy szybko wyjechać. Czy możesz mi w jakikolwiek sposób pomóc?” Poczuł ukłucie w sercu, gdy słuchał prośby mężczyzny.

Wiedział, że nie może ich po prostu zostawić, gdy mają kłopoty, nawet jeśli sam miał kłopoty. Zastanawiając się, co zrobić, Sean zacisnął usta i zmarszczył brwi.

Dobrze proszę pana. W końcu powiedział: „Mam tylko 2 dolary, ale możesz je mieć”, wyjmując banknoty z kieszeni. „Bardzo panu zobowiązany! Jestem wdzięczny! To jest pozytywne.

Matthew podziękował tej osobie za pieniądze i powiedział: „Miałem kilka monet w samochodzie, ale dzięki temu mogę zatankować galon i pojechać do szpitala”.

Proszę, daj mi znać, jak się z tobą skontaktować, abym mógł ci się odwdzięczyć”. Sean potrząsnął głową. Nie musisz tego robić, nie.

„Mam tylko nadzieję, że twoja żona i dziecko bezpiecznie dotrą do szpitala” – powiedział z uśmiechem. Jednak Matthew nalegał: „Proszę, zwrócę ci pieniądze”.

Sean w końcu powiedział: „OK, w takim razie” i dał Matthew swój numer telefonu. Sean nie mógł się oprzeć myśli, że skoro tak bardzo się spieszyli, musiało im zabraknąć benzyny.

Widział, jak Matthew szybko tankuje samochód i opuszcza stację benzynową. Zastanawiał się nad intensywnymi emocjami towarzyszącymi porodowi i zdał sobie sprawę, że w trudnych czasach zmieniają się priorytety.

Kiedy opuszczał stację benzynową, Sean czuł się dobrze, mimo że rozdał swoje jedyne dodatkowe pieniądze. Tego dnia pomógł rodzinie w potrzebie, mimo że tego dnia nic nie jadł.

Namiot był oświetlony porannym słońcem następnego ranka. Gdyby telefon nie dzwonił, mógłby pospać trochę dłużej.

Okazało się, że to Matthew dzwonił przez wideo i mówił: „Sean! Cześć!” z prawie wystarczającą energią, by obudzić Seana ze snu.

Sean przetarł oczy i powiedział: „Hej, Matthew”. Nasze dziecko przybyło! Patrzeć!” Sean był w stanie zobaczyć niemowlę, kiedy Matthew krzyknął i podniósł je.

„Gratulacje!” Kiedy jego własne dzieci obudziły się i zbliżyły do ​​kamery, Sean odpowiedział z uśmiechem na twarzy.

Chcieli również złożyć życzenia urodzinowe nowemu ojcu, ponieważ ich samotny ojciec powiedział im o dziecku.
– Sean, uważaj, musisz przyjść do mojego biura w południe – powiedziałam.

„Muszę ci coś powiedzieć” – powiedział Matthew poważnym głosem. „Południe? Myślę, że tak, ale za kilka minut muszę odebrać moje dzieci.

Matthew podał mu adres w centrum miasta i zapewnił go: „Nie martw się, nie zatrzymam cię dzisiaj długo”. „Chciałem tylko wyrazić moją wdzięczność za to, co zrobiłeś wczoraj.

„Mogę powiedzieć, że oddanie tych dwóch dolarów było dla ciebie wielką sprawą i jestem za to wdzięczny” – powiedział Matthew Seanowi w swoim biurze. Sean czuł się po tym dobrze.

Zastanawiał się, czy mógłby poprosić mężczyznę, któremu asystował, o pracę, ponieważ nie wiedział, że mężczyzna jest właścicielem firmy.

– Jestem wdzięczny, proszę pana. Jestem ojcem, więc rozumiem, jak to jest pracować z drugą połówką – powiedział Sean, uśmiechając się, mimo że kontemplował swoją zmarłą małżonkę.

„Opowiedz mi więcej o swoim życiu i rodzinie” – poinstruował go Matthew. Sean opowiedział mu o swoich zmaganiach z chorobą żony, jej śmiercią, utratą domu i ich obecnym położeniem po tym, jak się nad tym zastanowił.

W tej chwili mogę pracować tylko na pół etatu, ponieważ muszę zająć się dziećmi. Było ciężko, ponieważ nie otrzymaliśmy żadnej pomocy od rządu — powiedział Sean, przygryzając wargę.

– Powiedziałeś, że jesteś właścicielem firmy, prawda? Mateusz był zainteresowany. Sean potwierdził: „Tak, w poprzedniej pracy byłem starszym kierownikiem regionalnym, ale musiałem zrezygnować, gdy moja żona zaszła w ciążę”.

„Jaka jest Twoja opinia? Zarządzać tą firmą? Mateusz był w tym szczery. „Co? To było dla mnie niemożliwe. Moja rodzina uważa mnie. Jednak jestem nikim!” Sean walczył.

Matthew pewnie odpowiedział: „Coś wymyślimy”. „Co to za stanowisko kierownicze?” Sean był ciekawy. Lepszej oferty niż ta nie mógł sobie wyobrazić.

Właściwie chciałbym, żebyś go kupił. Potrzebuję partnera bardziej niż czegokolwiek, ponieważ się rozwijam. Podzielimy się jego współwłasnością.

Ufam swojemu instynktowi, jeśli chodzi o ludzi, i podoba mi się sposób, w jaki się zachowujesz. Co powinienem powiedzieć? Kiedy Matthew złożył ofertę, Sean nie był w stanie odpowiedzieć.

„Nie sądzę, żebym mógł odrzucić taką ofertę, ale czy partner z większymi pieniędzmi nie byłby lepszy?” Sean naprawdę nie mógł zaakceptować tego, jak dobra była ta umowa. „Pieniądze?

Naprawdę? Matthew powiedział z uniesioną brwią: „Zanim się pojawiłeś, bogaty człowiek w luksusowym lexusie odmówił mi kilku dolarów na benzynę. zaledwie kilka dolarów, które nie wpłynęłyby nawet na jego konto bankowe.

Z drugiej strony dostarczyłeś mi tego dnia całe swoje jedzenie. Cenię to bardziej niż jakąkolwiek sumę pieniędzy, którą mógłby wnieść przypadkowy inwestor. Chcę czegoś więcej niż tylko pieniędzy;

Dodatkowo chcę dać mojej firmie więcej serca. Potrzebuję cię. „Dziękuję”, powiedział Sean, który nie mógł uwierzyć, jakie miał szczęście. Mateusz uśmiechnął się i uścisnął mu dłoń.

Wkrótce potem Sean zaczął pracować dla nowych właścicieli i pozwolono mu nawet przyprowadzać do biura swoje dzieci.

Za dodatkowe pieniądze ze swojej znakomitej pensji znalazł świetne mieszkanie dla swojej rodziny i wszystko zaczęło wracać do normy.

Pomagał też mieszkańcom miasteczka namiotowego w znalezieniu lepszej pracy, na przykład sąsiadowi, który często pomagał mu przy dzieciach.

Pomimo faktu, że ból po stracie żony nigdy nie minął, Sean odnosił sukcesy w pracy. Jego dzieci nie musiały już żyć w biedzie, a on odzyskał nadzieję. Wróciły dobre czasy.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: