„Hiszpański Miesiąc Dziedzictwa”: Amerykański zespół wojskowy gra emocjonalny wenezuelski klasyk „Caballo Viejo”

Ciesz się niesamowitą wydajnością w filmie!

„The Jazz Ambassadors of the United States Army Field Band” wykonali „Caballo Viejo”, co oznacza „Old Horse”, w ramach Miesiąca Dziedzictwa Hiszpańskiego.

Zespół generalnie dostarcza niesamowitych wystaw jazzowych dzieł sztuki.

Melodia zaczyna się od wokalisty grającego na guiro i mężczyzny grającego na bongosach tuż obok niego. Podczas gdy mundury zespołu są kompletne, piosenkarz i grający na bongo nosi tylko biały.

Instrumenty dęte dołączają po początkowych taktach melodii. Zespół tworzą dwie trąbki, dwa puzony, dwa saksofony, fortepian, perkusja i basista.

Po zagraniu kilku solówek na początek utworu, puzony grają linię melodyczną z dodanymi harmoniami dla miłego akcentu.

W języku hiszpańskim grający na bongo, perkusista i piosenkarz śpiewają w ścisłej harmonii. Improwizowane solo na puzonie pojawia się pomiędzy każdym wokalnym riffem, a timbales nadają melodii latynoski posmak.

Pochodzący z Waszyngtonu zespół United States Army Field Band daje rocznie ponad 400 koncertów podczas międzynarodowych tras koncertowych.

Zespół ma swoją siedzibę w Maryland w Fort George G. Meade. Co cztery lata zespół prowadzi Prezydencką Paradę Inauguracyjną.

Zespół powstał w 1946 roku w celu poprawy public relations w Stanach Zjednoczonych. Aby zostać uznanym za członka, członkowie muszą przejść rygorystyczne przesłuchanie.

Zespół koncertowy, Chór Żołnierza, Ambasadorzy Jazzu i Żołnierze Sześciu Strun tworzą grupę. Niesamowici wykonawcy w tym wyjątkowo wyselekcjonowanym zgromadzeniu pokazują, dlaczego zostali wybrani.

Grają piosenkę doskonale, ze świetnymi solówkami i harmoniami, a ty będziesz tupać palcami u nóg.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet