Jeden dotyk zmienił wszystko. Tragiczny los najpiękniejszej kobiety Hollywood – Gene Tierney

Jean Tierney była uważana za jedną z najbardziej atrakcyjnych aktorek Złotego Wieku Hollywood. Rządziła światem swoją oszałamiającą urodą. Aktorka zagrała kilka pamiętnych ról. Miliony podziwiają jej niezwykłą urodę. Jednocześnie udało jej się osiągnąć sukces zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Aktorka miała szczęśliwe małżeństwo i miała wkrótce zostać matką.

Jean Tierney był wówczas aktywnie zaangażowany w działalność charytatywną. W czasie II wojny światowej aktorka spotykała się z jednostkami, zwłaszcza z żołnierzami walczącymi o pokój. Jean nie oszczędzała się, pracując niestrudzenie. Aktorka odwiedziła chorych i rannych.

Ciężarna aktorka wróciła do domu z wysoką temperaturą po jednej z takich sesji. Lekarze wykryli u niej zakażenie różyczką. Tierney szybko wróciła do normalnego życia po leczeniu. Według lekarzy dziecko było w porządku. Mimo to problemów nie dało się uniknąć. Córka aktorki urodziła się ślepa, głucha i opóźniona w rozwoju.

Jean Tierney wpadła w depresję i obwiniła się. Aktorka zaczęła mieć problemy ze zdrowiem psychicznym. Jej mąż porzucił rodzinę.

Aktorka próbowała znaleźć spokój w pracy, ale jej sytuacja się pogorszyła. Tierney był często zabierany do szpitala przez swoich krewnych. Aktorki nie udało się jednak wyleczyć. Nie była już podobna do siebie. Aktorkę całkowicie ogarnia depresja. Wycofała się i została odludkiem. Tierney ożenił się ponownie pod koniec swojego życia; jej małżonek był milionerem naftowym. Starał się uprzyjemnić życie swojej ukochanej. Tierney została odludkiem po śmierci męża i żyła do 70 roku życia.

Like this post? Please share to your friends: