„Ma już 24 lata!”: 8-letni chłopiec zobowiązuje się do opieki nad chorą matką

Ta historia była szeroko opisywana przez media 15 lat temu

Vlad, typowy 8-letni uczeń, samodzielnie zajmował się domem i częściowo sparaliżowaną matką.

Historię śledzili ludzie na całym świecie ze zdumieniem, podziwem i zaskoczeniem możliwością zaistnienia takiej sytuacji.

Życie tej rodziny nie jest łatwe. Matka chłopca nie mogła znieść picia ojca syna, więc go zostawiła.

Kiedy Vlad miał osiem lat, ich rodzina przeszła znaczącą przemianę, gdy jego matka doznała udaru i została sparaliżowana.

W tym czasie zmarł jego ojciec. Dodatkowo młody student samodzielnie stawił czoła temu wyzwaniu.

Sierociniec był jego świetlaną przyszłością. Vlad natomiast nie porzucił matki i nie poddał się losowi. Zaczął robić wszystko, co w jego mocy, aby pomóc jej w powrocie do zdrowia, pomimo swojego wieku.

Vlad miał to szczęście, że sąsiad przejął nad nim opiekę i załatwił wszystkie sprawy z opieką społeczną; jednak chłopiec musiał radzić sobie sam.

Kiedy Vlad skończył 16 lat, media ponownie zaczęły dyskutować o nim i jego matce. Ta historia praktycznie nikogo nie pozostawiła obojętnym, nawet władze przyjęły pomoc dzieciakowi.

Jego wysiłki w celu odzyskania matki były owocne; znowu zaczęła mówić, choć już nie tak dobrze jak wcześniej, co i tak było postępem.

Obecnie mężczyzna ma 24 lata, otrzymał powołanie spawacza i pracuje w swojej dawnej okolicy.

Rodzina przeniosła się do mieszkania, które przekazały im lokalne władze ze starego drewnianego domu. Vlad nadal wkłada wiele wysiłku, aby zapewnić swojej rodzinie świetlaną przyszłość.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: