„Nie mógł szczekać ani się poruszać”: rybak uratował psa Alabai tonącego w bagnie

Odważni i życzliwi ludzie wciąż istnieją na świecie

Świat nie przestaje się kręcić, wszystko wokół nas zmienia się bardzo szybko. Ludzie są teraz bardziej agresywni niż kiedykolwiek wcześniej, ale mimo to świat nie jest pozbawiony odważnych ludzi.

Akcja toczy się w małej wiosce o nazwie Moskovskaya. Pewnego razu mieszkaniec wioski o imieniu Ilya Sadovnichy wybrał się na wędkowanie wcześnie rano.

Nie złapał żadnej ryby, więc młody człowiek postanowił przejść się po lesie w poszukiwaniu grzybów i jagód. Dobrze wiedział, gdzie rosną borówki.

W niektórych miejscach okolica wokół wody była mokra. Gdy szedł, usłyszał lekki plusk, którego dźwięk dochodził ze zarośli.

Podszedł do zarośli i zobaczył dużego psa rasy Alabai, który próbował zbliżyć się do brzegu. Wszystkie próby psa były jednak na próżno, bo zarośla ciągnęły go w dół.

Ze względu na wyczerpanie i długi pobyt w wodzie, pies był wykończony i nie był w stanie poruszać nogami ani szczekać. Po prostu dusił się w wodzie zarośli i utonął.

Mężczyzna nie zawahał się i rzucił się na ratunek psu. Pies uwięziony w zaroślach nie rozumiał, co go czeka, ale nie chciał, żeby jego wybawiciel zbliżył się do niego.

Pies próbował na niego warczeć, ale ledwo miał siłę, żeby to zrobić. Kiedy mężczyzna zdał sobie sprawę, że pies jest całkowicie wyczerpany, skorzystał z okazji i przetoczył go na brzeg.

Ratownik miał trudne zadanie. Alabai był dużym psem i dla Ilyi było ciężko utrzymać go w jednym miejscu.

Pies pozostał na brzegu przez długi czas, nie ruszając się i ciężko oddychając. Potem w końcu ruszył się trochę, podniósł się, zaczął kuleć, szczeknął coś na pożegnanie i odszedł.

Pies miał dużo szczęścia, że w pobliżu był człowiek, który pracował jako nauczyciel bezpieczeństwa w szkole i go zauważył.

Wszyscy w wiosce znali się nawzajem i dwa dni później okazało się, że Alabai ma nowego właściciela. Ten ostatni wyjechał na wakacje i zabrał swoje zwierzę do przyjaciół w wiosce.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: