„Ukrywanie czegoś ważnego”: ludzie myśleli, że pies chroni grób swojego właściciela

Ludzie byli zdumieni oddaniem psa.

Ta historia o wiernym psie szybko rozeszła się na całym świecie. Pewnego dnia w jednym z cmentarzy zdarzyło się coś niezwykłego. Pies o imieniu Stephen często przychodził na cmentarz i siedział godzinami na grobie swojego zmarłego właściciela.

Pies opuszczał grób tylko po to, by szukać jedzenia. Ludzie, którzy przychodzili na cmentarz, byli zdumieni oddaniem psa i zaczęli przynosić mu jedzenie.

Był to jesień, zbliżała się zima, robiło się coraz zimniej. Ludzie zdali sobie sprawę, że pies czeka na śmierć z zimna na grobie i zaczęli go polować.

Jednak wierny pies w ogóle nie opuszczał grobu właściciela. Zwierzę nawet wykopało dziurę, aby schronić się przed zimnem.

Ludzie zaczęli robić zdjęcia psa i zamieszczać je w internecie. Sieć podziwiała lojalność i oddanie owczarka. Z zewnątrz mogłoby się wydawać, że ta historia jest podobna do historii Hachiko, ale nie była w pełni prawdziwa.

Aktywistka na rzecz praw zwierząt, Vessa, była zaintrygowana zdjęciem psa i postanowiła pójść na cmentarz i dowiedzieć się, co kryje się za takim zachowaniem.

Vessa była jedyną osobą, która poszła do dziury, aby zobaczyć, co tam jest. Kobieta dokonała kolejnego odkrycia: czworo szczeniąt. Stephen celowo wykopał dziurę, aby uratować swoje dzieci przed zimnem.

Szczenięta były bardzo małe. Najwyraźniej urodziły się wystarczająco późno. Vessa dowiedziała się, że pies faktycznie poszedł na cmentarz, ponieważ jego właściciel został tam pochowany. Potem zaszła w ciążę i urodziła szczenięta. Nie wiedziała, gdzie umieścić dzieci, więc wykopała dla nich dziurę niedaleko grobu właściciela.

Tam ogrzała szczenięta i się nimi zajęła. Zapewne każdy zdaje sobie sprawę, że w okresie zimowym bardzo trudno zdobyć jedzenie. Jednak owczarek był wspaniałą matką. Walczyła, aby nakarmić swoje szczenięta, chociaż sama była na skraju wyczerpania.

Kobieta była pełna czułych uczuć do tej małej rodziny, która mieszkała na cmentarzu. Przez 2 tygodnie codziennie przynosiła im jedzenie. Jednak pies był skrajnie podejrzliwy wobec nowej osoby.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: