„Człowiek wielu sprzeczności!”: Trzech celebrytów, których Elvis Presley nie mógł znieść

Presley na zawsze pozostanie legendarną postacią w branży muzycznej!

Elvis Presley był człowiekiem wielu sprzeczności. Dotyczyło to zarówno jego życia osobistego, jak i zawodowego. Był ikoną muzyki, która zrewolucjonizowała przemysł muzyki pop.

Artysta był oddany i opiekuńczy wobec tych, których kochał. Był jednak porywczy w stosunku do ludzi, których nie mógł znieść.

Kilkakrotnie został zauważony w publicznych waśniach z celebrytami. Główne powody były różne, od poglądów politycznych po najdrobniejszą zazdrość.

A oto trzy gwiazdy, których Elvis nie mógł znieść!

Johna Lennona

Elvis i John byli dwiema głównymi ikonami muzyki w okresie wojny w Wietnamie. Mieli podobne ścieżki kariery i w równym stopniu osiągali sławę. Jednak ich poglądy na temat wojny znacznie się różniły. Lennon był przeciw. Właściwie był przeciwny jakiejkolwiek wojnie. Tymczasem Elvis to wspierał i był wielkim zwolennikiem Lyndona Johnsona.

Dwaj popularni artyści spotkali się w Graceland w 1965 roku. Elvisowi nie podobało się antywojenne stanowisko Lennona.

Franka Sinatry

Inną gwiazdą, która miała trudne relacje z Elvisem, był Frank Sinatra. Początkowo byli przyjaciółmi, a Sinatra nawet chwalił talent Elives. Jednak sprawy przybrały obrót, gdy Sinatra zaczął krytykować muzykę rock and roll. Według niego był „śpiewane, grane i pisane w większości przez kretynów”.

Elvis był urażony takimi komentarzami, więc nie powstrzymał się i nazwał Sinatrę „wielkim pyskiem”. Obaj artyści toczyli ze sobą spór przez kilka lat, aż do spotkania w połowie lat 60.

Beatlesi

Beatlesów i Elvisa często porównuje się do siebie. The Beatles byli „brytyjską inwazją” i stali się zagrożeniem dla króla rock’n’rolla. Mimo to Elvis podobno wysłał telegram do zespołu, zapraszając ich do USA i życząc powodzenia.

Elvis i The Beatles nigdy nie spotkali się osobiście. Doprowadziło to do powstania plotek o tym, że Elvis nazwał brytyjski zespół przemijająca moda.

Ogólnie rzecz biorąc, Presley miał skomplikowaną osobowość. Zarówno jego kariera, jak i życie osobiste były pełne sprzeczności. I mimo to Elvis Presley na zawsze pozostanie legendarną postacią w branży muzycznej. Jego wkład w muzykę będzie odczuwalny dla przyszłych pokoleń!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: