Kobieta zamieniła autobus z 1966 roku w wygodny i przytulny dom na kółkach

Zniszczony autobus w trzy lata zamieniono w modną i wygodną rezydencję na kółkach (Greyhound).

Niektóre osoby dziedziczą swój wymarzony dom, podczas gdy inne skrupulatnie go wybierają i kupują. Jednak są też chętni, którzy własnoręcznie budują swój jedyny w swoim rodzaju dom. Ta ostatnia historia dotyczy genialnej Amerykanki, która kupiła stary autobus, wyposażyła go we wszystko, czego potrzebowała do wygodnego koczowniczego życia i nadała mu czarujący wygląd.

Jessie Lipskin zainspirowała się do przywrócenia starego autobusu do wspaniałego samochodu kempingowego Greyhound.

Ta niesamowita historia zaczęła się, gdy mała dziewczynka Jessie Lipskin obejrzała dokument „Trash Warrior”, w którym główna bohaterka, zainspirowana przekonaniami środowiskowymi, stworzyła dom z codziennych śmieci. Wpadła na pomysł zbudowania ekologicznego alternatywnego mieszkania po obejrzeniu dziwnej prezentacji eko-architekta Michaela Reynoldsa, w której buduje łodzie ze śmieci i materiałów nadających się do recyklingu.

Wnętrze domku mobilnego jest w całości zbudowane z naturalnych materiałów.

Duży wpływ wywarła na nich również koncepcja minimalizmu, zgodnie z którą ludzie nie potrzebują tak wielu przedmiotów ani tak dużych rezydencji. Tak więc, po pozbyciu się wszystkiego, co zbędne i spakowaniu wszystkiego do jednej walizki, udała się na poszukiwanie odpowiedniej platformy samochodowej, na której mogłaby zbudować mały domek.

Jessie Lipskin szukała pomocy przyjaciół i znajomych.

Tego dnia rozpoczęto prace związane z przebudową starego autobusu na przyjemne i piękne, kompaktowe mieszkanie. Jessie zaczęła urządzać część dzienną po usunięciu wszystkich mebli i wykończeń, ponieważ chciała zbudować ekologiczny dom, który był tak prosty, jak to tylko możliwe: miał wszystko, czego potrzebowała do szczęśliwego życia czterech osób.

Mogła zaprojektować swój wymarzony dom z ogromną częścią dzienną, funkcjonalną kuchnią, dobrze wyposażoną łazienką i sypialnią. Zaplanowali również i stworzyli różne ogromne pomieszczenia magazynowe, w tym garderobę i miejsce na mini-bibliotekę.

Ta niezwykła zmiana była utrudniona przez brak umiejętności budowlanych lub stolarskich dziewczyny, nie mówiąc już o hydraulice. Najwyraźniej nie mogła wykonać niektórych prac samodzielnie, więc poprosiła o pomoc przyjaciół i znajomych, aw niektórych przypadkach nawet ekspertów.

Dzięki starannemu planowaniu opracowano wystarczającą ilość miejsca do przechowywania.

Jednak ostatecznie osiągnęła pożądany efekt, o czym świadczą obrazy.

W wystroju wnętrz wykorzystano wyłącznie naturalne drewno oraz przetworzone i odzyskane naturalne materiały.

Ponieważ twórca tego jedynego w swoim rodzaju RV jest miłośnikiem przyrody, wnętrze zostało wykończone wyłącznie ekologicznymi, naturalnymi materiałami. Aby oszczędzać zasoby i zapewnić komfortowy styl życia przy niskim wpływie na środowisko, do izolacji, powłok i wielu detali wykorzystano materiały pochodzące z recyklingu i drewno, a także zainstalowano energooszczędne systemy i urządzenia.

Część dzienna małego domku na kółkach jest umeblowana oryginalnymi obrazami i obrazami.

Jessie dodała estetyki do eko-domu na kółkach, instalując wspaniały parkiet na podłogach i malując ściany na biało, aby pokój był jaśniejszy i bardziej atrakcyjny wizualnie. Postanowiła również nie zmieniać oryginalnych okien autobusowych, zamiast tego pozostawiła je tak, jak jest, aby naturalne światło zalało cały dom. Profesjonaliści zbudowali system LED do oświetlenia wieczornego, który zapewnia łagodne światło i tworzy cichą i ciepłą atmosferę. Malowidła zdobią wolnostojące ściany, podkreślając w żywy sposób ogólną architekturę posiadłości.

Kuchnia w małej przyczepie kempingowej jest w pełni wyposażona.

Projektanci zadbali o układ stref funkcjonalnych. Blat z naturalnego drewna, piekarnik i kuchenka, energooszczędna pralka, lodówka z zamrażarką, bojler, zbiornik na gaz to tylko niektóre z elementów wyposażenia kuchni. Oczywiście kilka szafek i półek do przechowywania żywności i narzędzi kuchennych zostało sprytnie i rozsądnie zaprojektowanych, aby umożliwić nieskrępowane poruszanie się w tym obszarze.

Sypialnia w „ekodomku na kółkach” z tyłu autobusu. Sypialnia znajdująca się z tyłu autobusu ma opływowy kształt i jest dość jasna, ponieważ okna autobusu zasłonięte są jedynie grubymi aksamitnymi zasłonami. Mała biblioteka kampera znajduje się w części sypialnej.

Jest też ładne podwójne łóżko z materacem ortopedycznym i dużą ilością miejsca do przechowywania pod spodem. Zamiast ściany przy łóżku zbudowano małą biblioteczkę jako oryginalną ozdobę całego pokoju.

Greyhound, mała dziewczynka, która nigdy nie spotkała się z takim problemem, miała fantastyczny pomysł na samowystarczalny system kanalizacyjny. Zużyta woda i ścieki odprowadzane są do dużego zbiornika pod podłogą autobusu, który można opróżniać w wyznaczonym miejscu. Ponieważ woda jest przechowywana w oddzielnym zbiorniku, wyposażonym w podgrzewacz wody i cały niezbędny sprzęt hydrauliczny, możesz bez problemu korzystać z pryszniców, umywalek i toalet w domu.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: