Jak wyglądało życie dziewczynki o „srebrnych oczach”, której nikt nie chciał adoptować

Pierwiosnek, dziecko urodzone w Chinach, od początku różniło się od innych niemowląt. Jej oczy były tego koloru, jakby były zrobione z czystego srebra. Dziecko jest całkowicie ślepe z powodu wrodzonej jaskry. Jest to stosunkowo rzadki stan (1 przypadek na 30 000 dzieci), który może spowodować katastrofalną i nieodwracalną utratę wzroku.

Matka natychmiast podpisała zrzeczenie się w szpitalu położniczym, a dziecko zostało umieszczone w sierocińcu kilka dni później.

Primrose, podobnie jak inne dzieci, każdego dnia tęskniła za kimś, kto ją podniesie i zapewni jej prawdziwą rodzicielską opiekę, miłość i ciepło. Ale żaden cud się nie wydarzył, gdy mijały dni, miesiące i lata…

Erin i Chris Austin, para z wioski Brazelton w Georgii, mieli dużą rodzinę. Mieli własny dom i dwójkę uroczych dzieci – czego chcieć więcej? Ale pewnego dnia, przeglądając swój kanał na Facebooku, kobieta natknęła się na zdjęcie Primrose…

Jak powiedziała później Erin: „Kiedy zobaczyłam to zdjęcie, poczułam, że coś we mnie właśnie się przewróciło. Nagle zdałem sobie sprawę, że to moje dziecko…”.

Austinowie podjęli decyzję o adopcji młodej damy. Primrose wyjechała do Stanów Zjednoczonych, aby dołączyć do swojej ogromnej i kochającej rodziny po tym, jak proces adopcji trwał kilka miesięcy.

Oczywiście para musiała lecieć przez Stany Zjednoczone, Gruzję i Chiny, aby się tam dostać. Przeszli przez dziewięć rund biurokratycznych tortur, ale niczego nie żałują.

Rok później para postanowiła podzielić się tym, jak się czuła po adopcji córeczki. „Nie ma nic złego w tym, że jest niewidoma” — mówi jej przybrany ojciec, Chris. — I nie powinniśmy jej współczuć. Kiedy ludzie dowiadują się, że jest niewidoma, często mówią: „Przepraszam”. A ja mówię: „Dlaczego?

„Jeśli chodzi o adopcję, w duszy dzieje się coś, co trudno wytłumaczyć” — mówi Chris

„Niektórzy ludzie nazywają to znakiem z góry, przez który sam Pan mówi im, że to ich córka lub syn. A niektórym pomaga intuicja. Kiedy zobaczyliśmy jej zdjęcie, od razu wiedzieliśmy, że chcemy ją adoptować, ponieważ była naszą córką”.

Niestety, Primrose zaczęła odczuwać potworny ból oczu osiem miesięcy temu, przez co płakała przez 16 godzin dziennie i odmawiała jedzenia. Stwierdzono, że Primrose ma nadmierne ciśnienie krwi i odwarstwienie siatkówki w jednym oku, podczas gdy jej drugie oko zmniejszyło się o połowę.

Postanowiono usunąć dziewczynce oczy. Rodzicom adopcyjnym trudno było się na to zgodzić, ale było to absolutnie konieczne.

Na szczęście operacja przebiegła pomyślnie. „To był cud: dwa dni po operacji uśmiechnęła się po raz pierwszy od miesięcy”. „Teraz, gdy usunięto źródło jej silnego bólu, czuje się świetnie” – twierdzą.

Primrose otrzyma implanty oczu, a jej opiekunowie mają nadzieję na najlepsze: „Mamy nadzieję, że pewnego dnia jej biologiczni rodzice znajdą spokój ducha, wiedząc, że ich córka jest bezpieczna, dorasta w kochającej rodzinie i jest szczęśliwa”.


Primrose nie jest już dzieckiem, którego wszyscy unikają. Jest całkiem szczęśliwa, ponieważ należy do dużej, kochającej się rodziny.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: