„Odpocznij Wysoko Na Tej Górze”: Carrie Underwood występuje w hołdzie dla Vince’a Gilla

Słowa piosenki przyniosły ukojenie wielu ludziom

W latach 90. piosenkarz country Vince Gill stał się dobrze znany dzięki piosence „Go Rest High On That Mountain”, którą zaczął pisać w 1989 roku po śmierci Keitha Whitleya, innego piosenkarza country. Chociaż ukończenie utworu zajęło mu kilka lat, po wydaniu szybko stał się hitem i zdobył dwie nagrody Grammy oraz nagrodę Country Music Association za singiel roku w 1996 roku. Tekst piosenki przyniósł pocieszenie wielu ludziom na całym świecie przez lata.

W programie specjalnym CMT Giants Carrie Underwood uhonorowała Vince’a Gilla, wykonując własną wersję utworu „Go Rest High On That Mountain”. Carrie po raz pierwszy podbiła serca Amerykanów w 2005 roku, kiedy wygrała 4. sezon American Idol. Szybko stała się popularną postacią i zdobyła fanów swoimi coverami piosenek, takich jak „I Can’t Make You Love Me” Bonnie Raitt i „Bless The Broken Road” Rascala Flattsa. Od tego czasu awansowała w szeregach przemysłu muzyki country i pozostaje ukochaną artystką do dziś, 16 lat po jej historycznym przesłuchaniu.

Posłuchaj emocjonalnego wykonania utworu „Go Rest High On That Mountain” w wykonaniu Carrie, która składa hołd swojemu przyjacielowi i współgrającemu z nim aktorowi, Vince’owi Gillowi.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet