„Porzucona przed sierocińcem”: Chinka z albinizmem, która została modelką Vogue’a

Urodziła się w niewłaściwym miejscu i czasie

W idealnym świecie każde dziecko miałoby kochającą rodzinę, a domy dziecka przestałyby istnieć. Jednak dopóki ten dzień nie nadejdzie, możemy czerpać inspirację z historii takich jak Xueli, 16-latka urodzona z albinizmem w Chinach.

Pomimo tego, że urodziła się w niewłaściwym miejscu i czasie, odniosła sukces jako modelka, zdobiąc nawet okładkę włoskiego Vogue’a. Ale nie tylko wykorzystuje swoją popularność dla osobistych korzyści, Xueli stara się również rozwiać nieporozumienia i stereotypy dotyczące chorób dziedzicznych, takich jak bielactwo.

Niestety, ze względu na chińską politykę jednego dziecka, Xueli została porzucona przez swoich rodziców i umieszczona w sierocińcu, gdzie otrzymała imię „Xue”, co oznacza śnieg, i „Lee”, co oznacza śliczna. Na szczęście rodzina z Holandii adoptowała ją, gdy miała trzy lata. To podczas pokazu mody Xueli zwróciła uwagę fotografa Brocka Elbanka, który następnie przedstawił ją w „Vogue”. Tam rozpoczęła się jej kariera modelki.

Pomimo swojego sukcesu Xueli nie zapomniała o wyzwaniach, z jakimi borykają się osoby z albinizmem, w tym o słabym wzroku i wrażliwości na jasne światło oraz uszkodzeniach skóry.

Co więcej, albinosy są prześladowane w niektórych krajach afrykańskich, gdzie poluje się na nich ze względu na części ciała w celu wykonywania rzekomych mistycznych rytuałów. Xueli chce wykorzystać swoją platformę, aby podnieść świadomość tych problemów i rzucić wyzwanie wykorzystywaniu albinosów przez przemysł modowy do ich „anielskiego” wizerunku.

Historia Xueli jest historią odporności i determinacji. Pomimo odrzucenia przez biologicznych rodziców, miała szczęście znaleźć kochającą rodzinę. Jednak nie uważa swojego sukcesu za coś oczywistego i stara się pomagać innym w podobnych sytuacjach. Mając zaledwie 16 lat, Xueli jest odważnym i inspirującym wzorem do naśladowania.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: