Kwiecista tiara, sukienka ulubionej marki i kolczyki Diana. Kate Middleton przyćmiewa Karola III i Camillę podczas koronacji

Gdy Wielka Brytania świętowała historyczną intronizację Karola III, wszystkie oczy były zwrócone na tę wielką ceremonię. Jednak to zniewalająca elegancja Kate Middleton naprawdę przyciągnęła uwagę mediów i opinii publicznej. Księżna Cambridge założyła zapierającą dech w piersiach suknię w kolorze kości słoniowej od Alexandra McQueena, domu mody, do którego często zwraca się podczas ważnych wydarzeń.Suknia była pięknie ozdobiona romantycznym kwiatowym haftem, przedstawiającym narodowe kwiaty Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii, z których każdy przedstawia naród pod brytyjską koroną. Włosy Kate zostały ozdobione kwiecistą tiarą Jess Collett x Alexander McQueen, wykonaną z realistycznego haftu w liście. Ponadto przyszła małżonka królowej założyła parę kolczyków odziedziczonych po księżnej Dianie, podarowanych jej przed ślubem z ojcem księcia Williama.Suknia była pięknie ozdobiona romantycznym kwiatowym haftem, przedstawiającym narodowe kwiaty Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii, z których każdy przedstawia naród pod brytyjską koroną. Włosy Kate zostały ozdobione kwiecistą tiarą Jess Collett x Alexander McQueen, wykonaną z realistycznego haftu w liście. Ponadto przyszła małżonka królowej założyła parę kolczyków odziedziczonych po księżnej Dianie, podarowanych jej przed ślubem z ojcem księcia Williama.Wybór kolczyków, które Kate założyła na ceremonię koronacyjną, przez wielu uważany był za dość symboliczny. Kolczyki zawierały okrągły diamentowy sztyft z dzwonkiem i trzema rzędami małych diamentów, a każdy dzwonek zawierał również kroplę perły. Ta elegancka i wykwintna biżuteria była doskonałym uzupełnieniem stroju księżnej. Jednak niektórzy spekulowali, że jej wybór kolczyków był subtelnym przesłaniem skierowanym do Camilli, która właśnie została królową.Pomimo dostępu do ogromnej kolekcji biżuterii królowej, Kate zdecydowała się nosić kolczyki, które kiedyś należały do ​​pierwszej żony obecnego króla. Niektórzy postrzegali ten wybór jako ukłon w stronę zmarłej księżnej Diany, która była znana z zamiłowania do biżuterii i mody. Wydawało się to również sugerować, że Kate przejmuje dziedzictwo ukochanej księżniczki i nadal będzie czcić jej pamięć na swój własny sposób.

Korona noszona przez króla Karola III podczas ceremonii koronacyjnej była imponującą biżuterią. Ważący 2,23 kilograma został wykonany w całości z czystego złota i ozdobiony 444 kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi, takimi jak rubiny, szafiry, akwamaryny, ametysty i turmaliny.
Pochodząca z koronacji Karola II w 1661 roku oryginalna korona została stworzona specjalnie na tę okazję. Co ciekawe, od 1911 roku jest używany podczas ceremonii inauguracyjnych. Był symbolem potęgi i autorytetu króla iz pewnością robił ogromne wrażenie podczas ceremonii.
Wiadomość o drugiej sukni ślubnej, którą księżna Cambridge miała na sobie w dniu ślubu, była dla wielu zaskoczeniem, ponieważ do niedawna była ona trzymana w tajemnicy. Suknia, którą Kate Middleton miała na sobie na przyjęciu po ceremonii, różniła się od tej, którą nosiła wcześniej, a to odkrycie było nieoczekiwane dla opinii publicznej.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: