„Bliźnięta syjamskie zostały rozdzielone”: jak wyglądają bliźnięta syjamskie po operacji separacji

Rodzice nie mieli słów, aby wyrazić wdzięczność lekarzom

Narodziny bliźniąt syjamskich to rzadkie zjawisko. Wcześniej, gdy takie dzieci się rodziły, lekarze rozkładali ręce i w bardzo trudnych sytuacjach doradzali rodzicom, aby pogodzili się z losem swoich dzieci, bo nie można ich rozdzielić. Często twierdzili, że operacja separacji może zranić jedno z dzieci.

Ale medycyna przeszła długą drogę, a lekarze potrafią dziś dokonywać prawdziwych cudów nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Na przykład Erica i Eva, bliźniaczki z Kalifornii, miały szczęście spotkać lekarzy, którzy potrafili dokonać rzeczy niewyobrażalnych.

Córki urodziły się w 2014 roku. Niestety w łonie matki były ze sobą połączone w taki sposób, że miały tylko dwie nogi i jedno ciało. Lekarze uspokajali jednak rodziców, że wszystko będzie dobrze. Aby rozdzielić dzieci, w 2016 roku przeprowadzono skomplikowaną operację.

Każda z dziewczynek straciła tylko jedną nogę, ale ich narządy wewnętrzne były nienaruszone i szybko się zagoiły. Rodzice nie mieli pojęcia, jak wyrazić wdzięczność lekarzom, którzy zgodzili się na tak skomplikowaną operację.

Dziewczyny prowadzą teraz cudowne życie. Dostarczono im specjalne samochody, w których mogli podróżować. Dziewczyny uwielbiają się nawzajem i jak prawdziwe bliźniaczki potrafią porozumiewać się nawet bez słów.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: