Prosty batonik czekoladowy pomógł jej przezwyciężyć anoreksję. Ważyła zaledwie 64 funty dwa lata temu

21-letnia Anna Windley, mieszkanka Wielkiej Brytanii, zjadała tylko jedną kanapkę na pięć dni, a w swoim wieku ważyła 64 funty i przypominała szkielet pokryty skórą i panicznie bała się jedzenia. Prawdopodobnie dziewczyna po prostu by nie przeżyła, ale kiedyś zwykła czekolada okazała się jej wybawieniem.

Anna zawsze była osobą niezwykle aktywną. Jako uczennica uprawiała sport, brała udział w licznych imprezach, była wzorową uczennicą. Jednak pomimo takiej żywotności była pulchna od urodzenia i często otrzymywała niemiłe komentarze od rówieśników na temat jej wagi. Zmęczona kpiną Anna postanowiła schudnąć.

Zaczęła poważnie ograniczać spożycie żywności — prawie nie spożywała mięsa, słodyczy, ciastek i produktów mlecznych, a jej dieta składała się z jednej kanapki tylko raz na pięć dni. Często przez tę „dietę” Anna trafiała do szpitala, gdzie zdiagnozowano u niej „anoreksję”. Lekarze zaczęli ostrzegać dziewczynę, że w jej obecnym tempie grozi jej zawał serca. Rozumiała konsekwencje, ale czuła się bezradna wobec zmiany.

„Chciałam po prostu być szczuplejsza” — przyznaje.

Anna osiągnęła punkt, w którym nie mogła nawet patrzeć na jedzenie, a każdy zapach jedzenia ją przerażał. Ilekroć na jakiejś uroczystości proponowano jej placek, nie mogła tego znieść; uciekała do innego pokoju, gotowa zrobić wszystko, byle tylko uniknąć kontaktu z jedzeniem.

Ale pewnego dnia wszystko się zmieniło, a zwykła czekolada odegrała kluczową rolę w tej zmianie.

Kiedyś Anna miała ochotę na słodycze, ale psychicznie wydawało jej się, że się przejada, jednak postanowiła spróbować słodyczy. Później, gdy się zważyła, stwierdziła, że ​​nie przybrała na wadze, więc zaczęła stopniowo pozwalać sobie na smakołyki.

„To było irracjonalne, aby zakładać, że od kawałka czekolady natychmiast przytyję” — mówi Brytyjczyk. „Ale to właśnie po tym doświadczeniu zdałem sobie sprawę, że jedzenie nie jest tak przerażające, jak mi się wydawało”.

Ten odcinek pomógł Annie przezwyciężyć jeden z jej największych lęków i stopniowo przeszła na normalną dietę.

Teraz młoda kobieta waży 99 funtów, prowadzi zdrowy tryb życia iz przerażeniem wspomina tamten okres swojego życia.

Powrót do prawidłowej wagi zajął jej dwa lata. Obecnie Anna jest wspaniałą młodą kobietą o oszałamiającej sylwetce.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: