12-letni chłopiec nosi niepełnosprawnego przyjaciela na plecach do szkoły

Ci, którzy mają szczęście mieć wiernych przyjaciół w swoim życiu, są naprawdę błogosławieni, ponieważ oferują niezachwiane wsparcie bez względu na okoliczności.

Byliśmy głęboko poruszeni historią, która rozegrała się w chińskiej prowincji Syczuan, i dobrze, że się nią z wami podzielimy. W wieku zaledwie 4 lat chłopiec o imieniu Zhang Jie otrzymał druzgocącą diagnozę ciężkiej choroby. Stopniowo tracąc kontrolę nad mięśniami, w końcu stał się niezdolny do chodzenia.

Pomimo problemów zdrowotnych Zhang był zdeterminowany, aby kontynuować naukę i codziennie chodzić do szkoły. Wszystko dzięki jego oddanemu przyjacielowi i koledze z klasy, Xu Bingyanowi, który nosi Zhanga na plecach do klasy.

Bingyan jest stale obecny u boku swojego przyjaciela, towarzysząc mu w toalecie podczas przerwy, szkolnej stołówce, a nawet pomagając we wspólnej pracy domowej. Młody chłopak znajduje radość w pomaganiu swojemu przyjacielowi, rozumie znaczenie zdobycia wykształcenia i upewnia się, że Zhang nie jest pozbawiony takiej możliwości.

„Ważę 40 kilogramów, podczas gdy Zhang waży 25. Dzięki temu mogę go z łatwością nosić na plecach” — z dumą stwierdza Bingyan.

„Xu jest moim najlepszym przyjacielem. Zrobił dla mnie tyle wspaniałych rzeczy. Zawsze będę wdzięczna za jego opiekę i wsparcie”. Sam Xu marzy o wykonywaniu w przyszłości zawodu, który pozwoli mu dalej pomagać innym i wywierać pozytywny wpływ na społeczność.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: