Vera Wang na początku swojej kariery

W wieku ponad 73 lat Vera Wang nadal urzeka świat swoim pięknem i młodzieńczym wyglądem. Niewiele osób pamięta dziś jej wizerunek z początku kariery. Chciałbyś zobaczyć? Urodzona 27 czerwca 1949 roku w Nowym Jorku w rodzinie chińskich imigrantów, Vera Wang dorastała w zamożnym, ale zdyscyplinowanym domu, w którym nikt jej nie pobłażał.

Mimo marzeń o zostaniu mistrzynią olimpijską w łyżwiarstwie figurowym Vera nie dostała się do kadry narodowej. To niepowodzenie skłoniło ją do kontynuowania kariery w projektowaniu mody.

Swoją podróż rozpoczęła od stażu w butiku Saint Laurent przy Madison Avenue, a następnie jako asystentka redakcji w Vogue, gdzie ostatecznie została starszą redaktorką ds. mody. Co ciekawe, w wieku zaledwie 23 lat była najmłodszym pracownikiem na tym stanowisku.

Vera poświęciła kolejne 15 lat swojego życia Condé Nast. Po odejściu z Vogue’a w wieku 38 lat została projektantką linii akcesoriów Ralpha Laurena.

Jednak to właśnie podczas poszukiwań sukni ślubnej po otrzymaniu propozycji małżeństwa Vera napotkała brak opcji. To skłoniło ją do naszkicowania własnego projektu i znalezienia krawca, który ożywiłby go.

Od tego kluczowego momentu rozpoczął się nowy rozdział w jej życiu, kiedy Vera postanowiła specjalizować się w tworzeniu strojów ślubnych. Z biegiem lat jej imię stało się synonimem idealnej sukni ślubnej.

Dziś, po siedemdziesiątce, Vera Wang nadal zadziwia publiczność nie tylko swoimi projektami, ale także wyjątkową sylwetką, młodością i urodą. Niech jej niezwykłe atrybuty zainspirują nas wszystkich!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet