„Czas nikogo nie oszczędza”: jak wyglądał Mickey Rourke na początku swojej kariery

Kiedyś był złotym chłopcem Hollywood. Teraz Mickey Rourke ma dość wyjątkowy wygląd ze względu na wahania wagi i operacje kosmetyczne. Jednak na początku swojej kariery ten performer zauroczył miliony kobiet. Tymczasem hollywoodzcy producenci chętnie włączali go do swoich przedsięwzięć. Filmowcy cenili Rourke’a za jego ekranową charyzmę i talenty artystyczne. Jednak przeszłość Mickeya nie była tak różowa.

Zanim pojawił się w głównych filmach, był robotnikiem fizycznym: kopał rowy i zajmował się nielegalnym handlem. W pewnym momencie znalazł się w ogniu walki i zdecydował się opuścić podziemie, decydując się na karierę artystyczną.

Początkowe role Rourke’a w filmach były dodatkiem. Zwrócił na siebie uwagę reżyserów rolą w filmie Francisa Forda Coppoli Rumble Fish, w którym wcielił się w postać motocyklisty. Prawdziwa sława zaszczyciła Mickeya po filmie „9 i pół tygodnia”. Film zmienił go w łamiącego serce i jednego z najbardziej żywych aktorów Hollywood.

Dziś Mickey Rourke nadal pojawia się w filmach, chociaż nie był w stanie powtórzyć sukcesu swojej wczesnej twórczości. Aktor często przyznaje się do błędów z przeszłości.

MICKEY ROURKE w JOHNNY HANDSOME, 1989, reż. WALTER HILL. Prawa autorskie TRI GWIAZDKI ZDJĘCIA. Tylko do użytku redakcyjnego. Bez merchandisingu i okładek książek. To jest publicznie dystrybuowana ulotka. Tylko prawa dostępu, bez licencji na prawa autorskie.

Niemniej jednak popularność Rourke’a nie zmalała. Pozostaje uwielbiany przez miliony fanów.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet