Bliźnięta, które urodziły się w różne dni: jak teraz wyglądają

Maria i Chris Jones-Elliot byli pełni radości, gdy odkryli, że spodziewają się bliźniaczych córek. Byli już rodzicami dorosłego syna i córki, którzy z niecierpliwością czekali na przybycie dwójki młodszego rodzeństwa.

Przyszli rodzice wybrali imiona Amy i Katie dla swoich córek bliźniaczek z dużym wyprzedzeniem. Chociaż bliźnięta miały urodzić się we wrześniu, sprawy nie potoczyły się tak, jak przewidywano. Pod koniec maja, w 24 tygodniu ciąży, Maria wyczuła, że ​​zaraz urodzi. Szybko udała się do pobliskiej kliniki i 1 czerwca urodziła córkę Amy.

Pomimo tego, że urodziła się przedwcześnie, Amy była w dość dobrym zdrowiu, biorąc pod uwagę, że jej waga wynosiła zaledwie 540 gramów. Jednak jej siostra bliźniaczka Katie nie spieszyła się z narodzinami. Dzięki specyficznym warunkom ciała Marii, Katie mogła pozostać w macicy przez cały okres ciąży.

Maria powitała Katie 27 sierpnia 2012 roku, pełne 87 dni po narodzinach Amy. Waga urodzeniowa Katie wynosiła 2550 gramów i miała około 44 centymetrów wzrostu.

Bliźniaczki zostały wypisane ze szpitala niemal jednocześnie. W tym czasie Amy znacznie przybrała na wadze, chociaż nadal była znacznie mniejsza niż jej siostra.

Siostry, które urodziły się w odstępie prawie trzech miesięcy, szybko przyciągnęły uwagę mediów. Ustanowili też nowy rekord świata, co potwierdzili przedstawiciele Księgi Rekordów Guinnessa. Co ciekawe, chociaż Amy i Kathy są bliźniakami, obchodzą dwa różne urodziny. W obu przypadkach dziewczęta otrzymują serdeczne życzenia i prezenty.

Do pierwszych urodzin Amy praktycznie dogoniła swoją młodszą siostrę pod względem rozwoju. Bliźniacy zaczęli być do siebie bardzo podobni, ale ich osobowości okazały się dość różne.

Amy ma teraz 8 lat, a Katie 7, ale wkrótce będzie obchodziła urodziny i osiągnie wiek swojej siostry. Bliźniaczki przygotowują się do pójścia w tym roku do drugiej klasy szkoły podstawowej. Są świetnymi uczniami i we wszystkim się wspierają.

Ich imiona są wypisane na ich tornistrach, aby pomóc kolegom z klasy i nauczycielom je rozróżnić. Ale ich rodzice bez trudu dostrzegają liczne różnice między ich córkami, które urodziły się w odstępie 87 dni.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: