„Tożsamość ujawniona”: władze śledzą matkę porzuconego 10-miesięcznego dziecka na lotnisku

Dziecko zostało odkryte w towarzystwie zupełnie obcej osoby

W niepokojącym incydencie w Minneapolis-St. Paul International Airport małe dziecko zostało odkryte w towarzystwie zupełnie obcej osoby, podczas gdy jej rodziców nigdzie nie było.

Personel lotniska zaalarmował władze po zaobserwowaniu niezwykłego zachowania kobiety, uznając ją za „osobę w kryzysie”. Według oficjalnych danych kobieta niosąca dziecko podróżowała koleją miejską wieczorem 21 sierpnia około godziny dziewiątej.

Po wstępnym dochodzeniu okazało się, że kobieta nie była ani biologiczną matką dziecka, ani jego prawnym opiekunem. Władze nie były w stanie ustalić, w jaki sposób znalazła się w posiadaniu dziecka.

Natychmiast wszczęto śledztwo w celu ustalenia tożsamości rodziców dziecka. Mimo wysiłków władzom nie udało się zlokalizować rodziców dziecka ani ustalić jego tożsamości. Przybliżony wiek dziecka oszacowano na około 10 miesięcy.

Policja sprawdziła lokalne raporty dotyczące zaginionych lub porwanych dzieci, ale nie znalazła pasujących do opisu dziecka.

Zwracając się do opinii publicznej o pomoc, policja wydała Amber Alert i udostępniła prośbę na platformach społecznościowych, szukając informacji, które pomogą zidentyfikować rodziców dziecka. Władze ukryły tożsamość kobiety odpowiedzialnej za opiekę nad dzieckiem. Jednak kilka godzin po ogłoszeniu niezidentyfikowanego dziecka udostępniono aktualizację.

Dwa dni później odnaleziono matkę niemowlęcia i ponownie połączyła się z dzieckiem. Nie ujawniono żadnych dalszych informacji dotyczących okoliczności ani sposobu, w jaki dziecko trafiło pod opiekę nieznajomego.

Pojawiły się obawy, dlaczego rodzicom zajęło dwa dni skontaktowanie się z policją lub rozpoczęcie poszukiwań dziecka. Niektórzy spekulowali, że incydent mógł dotyczyć próby handlu dziećmi, biorąc pod uwagę odkrycie dziecka na lotnisku, które potencjalnie mogło zostać przetransportowane w inne miejsce.

Należy zauważyć, że te założenia są jedynie przypuszczeniami, ponieważ żadne oficjalne oświadczenia nie odnosiły się do sytuacji ani szczególnych okoliczności z nią związanych.

Przede wszystkim odczuwamy ulgę, że dziecko bezpiecznie wróciło do rodziców, ponieważ rozłąka z rodzicami może być dla małego dziecka niezwykle niepokojąca.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: