„Szczęście zapukało do jego drzwi”: Małżonkowie adoptowali osierocone dziecko z Afryki

Bez chłopca ich życie byłoby smutne

Ci małżonkowie zawsze chcieli mieć własne dzieci, ale stanęli w obliczu rozdzierającej serce rzeczywistości, której kobieta nie mogła począć. Pomimo wysiłków zmierzających do pokonania tej przeszkody, ich nadzieje pozostały niespełnione. Zdecydowani w pragnieniu zostania rodzicami podjęli życiową decyzję – adopcję dziecka.

Pragnąc znaleźć noworodka, by oblać go miłością, ich poszukiwania zaprowadziły ich do Afryki, gdzie odkryli trudną sytuację osieroconych dzieci w Kongo. Zdecydowani zapewnić lepsze życie jednej z tych cennych dusz, para wyruszyła w podróż, aby adoptować małego chłopca o imieniu Matias.

Jednak ich droga nie była łatwa. Napotkali liczne wyzwania w poruszaniu się po nieznanych zwyczajach i przepisach Konga. Proces adopcji okazał się długi, obejmujący ponad dwa lata papierkowej roboty i wytrwałości. Dodatkowo musieli ponieść ciężar znacznej opłaty adopcyjnej, wynoszącej 35 000 USD.

W końcu, po pokonaniu niezliczonych przeszkód, para przyjęła Matiasa jak własnego. Jednak pojawiły się nowe przeszkody, gdy napotkali barierę językową w komunikowaniu się z synem. Co więcej, ich rodzina i przyjaciele mieli trudności ze zrozumieniem i zaakceptowaniem ich decyzji o adopcji dziecka z odległego kraju.

Aby chronić Matiasa przed presją społeczną i zapewnić mu dobre samopoczucie, adopcyjni rodzice dokonali odważnego wyboru — przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. Matias miał wtedy zaledwie trzy lata, a ich rodzina rozpoczęła nowy rozdział w obcym kraju.

Teraz, po 15 latach budowania wspólnego życia, rodzice zastanawiają się nad głębokim szczęściem, jakie przyniósł im ich syn. Matias, który ma teraz 18 lat, rozwija się naukowo, kontynuując naukę na uniwersytecie.

Chociaż Matias jest świadomy swojej wyjątkowej historii, jego rodzice zawsze kochali go jak własnego, wierząc, że bez niego ich życie byłoby niepełne. W świadectwie swoich korzeni i pragnienia związania się z miejscem urodzenia, Matias zdecydował się wyruszyć w podróż powrotną do Konga.

Ta kochająca się rodzina, zjednoczona więzami adopcji, nadal ceni sobie niesamowity dar, który znaleźli w sobie nawzajem. Ich historia jest świadectwem siły miłości, odporności i głębokiego wpływu, jaki wywiera objęcie dziecka w potrzebie.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet