Dolly Parton walczy z wyzwaniami zdrowotnymi

Dolly Parton to znana piosenkarka, która dorastała w biedzie na obszarach wiejskich stanu Tennessee i stała się globalną ikoną rozrywki. Napisała ponad 3000 piosenek dla swoich fanów, ponieważ jest przyjazna i wyrozumiała.

W listopadzie 2022 roku została przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame, co jest uznanie jej kariery muzycznej. Niemniej jednak pojawiły się plotki na temat jej zdrowia, zwłaszcza niebezpiecznej choroby, które rozprzestrzeniały się w internecie.

Pod koniec 2022 roku fałszywe twierdzenia na mediach społecznościowych głosiły, że Dolly Parton jest bardzo chora, ale nie były one prawdziwe. Przeszła operację usunięcia kamieni nerkowych oraz esofagektomię.

Mimo że Dolly Parton skupia się na własnym życiu, nadal rozmawia ze swoimi fanami. Jest znana ze swojej działalności charytatywnej i popularnej muzyki, co utrzymuje jej sławę.

Strona internetowa do weryfikacji faktów, Snopes, obaliła te plotki.

Ostatnio Dolly Parton była widziana na scenie i w widowni podczas swoich koncertów, co dowodzi, że jest aktywna i zdrowa w wieku 76 lat. W 2015 roku przeszła operację usunięcia kamieni nerkowych, gdy miała 69 lat. Szybko wróciła do zdrowia. Prawie miesiąc później zaprzeczyła, że ma raka, twierdząc, że miała kamienie nerkowe i czuje się dobrze.

Dolly Parton przeszła esofagektomię w tajemnicy w 2013 roku, aby leczyć chorobę o nazwie GERD. Miało to na celu zapobieganie rakowi przełyku spowodowanemu kwasem żołądkowym dostającym się do jej przełyku. Straciła na wadze z powodu swojej choroby, operacji i leków.

Pojawiały się raporty, że miała endometriozę, gdy miała 35 lat, to schorzenie, w którym tkanki rosną poza macicą, powodując ból. Przeszła częściową histerektomię i nie mogła mieć dzieci naturalnie. Było to dla niej trudne zarówno psychicznie, jak i fizycznie.

Aby radzić sobie z bólem spowodowanym endometriozą, musiała zmienić dietę i brać leki przeciwwzdęciowe. Straciła wiele krwi z tego powodu, co jeszcze bardziej wpłynęło na jej utratę wagi.

Dolly Parton teraz zabiera głos w obronie kobiet z podobnymi problemami i dzieli się swoją historią, aby zainspirować innych do dbania o swoje zdrowie.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet