13-latek, który zbudował swoje wymarzone mieszkanie w ogrodzie.

Luke Thiull to 13-letni chłopiec z Iowa, który nie jest typowym nastolatkiem. Podczas gdy większość dzieci w jego wieku skupia się na sprawach takich jak smartfony i gry wideo, Luke ma niezwykłą pasję. Postanowił zbudować mały dom w ogrodzie swoich rodziców, i to naprawdę imponujące!

Ten młody i utalentowany chłopak ciężko pracował nad swoim projektem małego domu, który kosztował go około 1500 dolarów amerykańskich. To jak spełnienie jego marzeń. Możesz sprawdzić to na jego stronie na Facebooku „Luke Thill”.

To całkiem niesamowite, że Luke wybrał coś takiego zamiast być przyklejonym do ekranów, jak wiele dzieci dzisiaj. Mówi o swoim pragnieniu zbudowania własnego domu na swoim kanale na YouTube, mówiąc, że chciał zrobić coś innego i konstruktywnego, gdy czuł się znudzony.

Aby uczynić swój projekt rzeczywistością, Luke przepracował około roku, oszczędzając pieniądze i zbierając materiały. Wykonywał różne prace dorywcze, kosił trawniki, a nawet prowadził zbiórkę funduszy online. Otrzymał też pomoc od przyjaciela, który znał się na pracach elektrycznych. Luke pomagał mu posprzątać garaż w zamian za prace elektryczne.

Luke jest wyjątkowo świadomy ekologicznie, w swoim domu wykorzystał około 75% materiałów z recyklingu, część z nich znalazł u swojej babci. Ponadto jego drzwi frontowe były hojnym prezentem od przyjaciela jego wuja.

Skromne mieszkanie Luke’a zajmuje około 89 metrów kwadratowych, o wymiarach 10 stóp długości i 5 ½ stóp szerokości. Chociaż ma elektryczność, brakuje mu udogodnień sanitarnej, takich jak łazienka czy prysznic. Luke wyznaje zasadę minimalistycznego życia, stawiając na prostotę i unikając ciężaru dużego kredytu hipotecznego.

Luke nakręcił kilka krótkich filmików na YouTube, aby podzielić się swoim projektem i motywacją z innymi. Wzbudził ciekawość wielu osób.

Luke dostał trochę pomocy od swoich rodziców przy budowie i finansach, ale jego tata, Greg, sprawił, że Luke zapłacił za większość rzeczy sam. Greg uważa, że to świetna okazja dla dzieci, aby zdobyć życiowe doświadczenie i zrobić coś produktywnego zamiast tylko grać w gry wideo.

Dla Luke’a dom to spełnienie marzeń, przytulna oaza, gdzie może się zrelaksować i cieszyć się swoim osobistym schronieniem. Jest wyposażony w podstawowe elementy, takie jak kuchenka mikrofalowa, telewizor i antresola z wygodnym łóżkiem. W ogrodzie znajduje się wygodny grill. Luke często używa go jako przestrzeni do nauki po szkole, a czasami nawet tam nocuje.

Luke żywi ambitne aspiracje i wyobraża sobie budowę nieco większego domu, gdy rozpocznie studia. Ponadto marzy, aby być inspiracją dla innych młodych ludzi.

Jego wyraźne przesłanie jest proste: „Chcę pokazać dzieciom, że budowanie w tym wieku jest naprawdę osiągalne.”

Opowieść Luke’a jest niewątpliwie podnosząca na duchu. Świadczy o tym, co zdeterminowane młode jednostki z dobrze określonym celem, niezachwianym zaangażowaniem i odrobiną wsparcia rodziców mogą osiągnąć. Jeśli uważasz, że niesamowity mały dom Luke’a jest imponujący, udostępnij tę historię i polub, aby pomóc w rozpowszechnianiu tej fontanny motywacji!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet