Prawdziwe imiona celebrytów, których naprawdę chcieli ukryć.

Zagraniczne idole przyjmują pseudonimy z różnych powodów. Niektórzy dla rozwoju kariery, inni z banalnej niechęci do nadanych imion i nazwisk po urodzeniu. Ponieważ jest to powszechna praktyka w świecie show-biznesu, nasza lista dzisiaj mogłaby być nieskończona. Ale postanowiliśmy przedstawić tylko najbardziej uderzające przykłady i ujawnić prawdziwe imiona i nazwiska tych celebrytów, których miliony tak bardzo kochają.

Prawdziwe imiona celebrytów

Lady Gaga – Stefani Joanne Angelina Germanotta

To oczywiste, że popowa diva używa pseudonimu. Jednak tylko niewielu zna jej pełne imię. Zgódźmy się, że byłoby to kłopotliwe, gdyby piosenkarka używała go na scenie. Dużo łatwiej wymawiać jasne i lakoniczne słowa Lady Gagi, zainspirowane piosenką Freddiego Mercury’ego „Radio Ga Ga”. Kiedyś gwiazda była jego zagorzałą fanką.

Tina Turner – Anna Mae Bullock

Pseudonim artystki został wymyślony przez jej męża i producenta Ike’a Turnera. Przekonał on gwiazdę, że jej prawdziwe imię i nazwisko brzmią banalnie i nie zdołają przyciągnąć słuchaczy. W rezultacie piosenkarka się zgodziła. I miała rację! Zmiana inicjałów przyniosła korzyści jej karierze.

Olivia Wilde – Olivia Jane Coburn

Wielu krewnych aktorki to pisarze działający pod pseudonimami. To oni zainspirowali młodą Olivię do zmiany nazwiska już w szkole. Jako wielka wielbicielka twórczości Oscara Wilde’a, nie zastanawiała się długo nad pseudonimem i pożyczyła znaną nazwę od dramaturga.

Elton John – Reginald Kenneth Dwight

Już w 1968 roku przyszłą legendę poproszono o nagranie płyty, ale pod jednym warunkiem. Wydawca muzyczny Dick James powiedział mu, że musi przyjąć pseudonim sceniczny. Winę ponosiło skomplikowane imię piosenkarza. Wówczas Reginald pożyczył swoje imię od jazzowego muzyka Eltona Deana, a nazwisko od bluesowego wokalisty Long Johna Baldry’ego.

Winona Ryder – Winona Laura Horowitz

Niezadowolenie z jej nazwiska skłoniło Winonę do przyjęcia pseudonimu scenicznego. Stało się to na samym początku jej kariery, gdy miała zaledwie 13 lat. Wybór padł na nazwisko Ryder, które należy do piosenkarza Mitcha Rydera, którego, według gwiazdy, jej ojciec uwielbiał słuchać.

Ornella Muti – Francesca Romana Rivelli

Aby przyszłą gwiazdę nie mylić z jej imienniczką, włoska aktorka Luisa Rivelli, reżyser filmowy Damiano Damiani namówił ją do przyjęcia pseudonimu. Zresztą to on sam go skomponował, biorąc imię od bohaterki sztuki „Córka Iorio”, Ornella, a nazwisko od bohaterki powieści „Przyjemność”, Elena Muti. Autorem obu dzieł jest ulubiony pisarz i dramaturg Damiani, Gabriele D’Annunzio.

Natalie Portman – Neta-Lee Hershlag

Piękność wkroczyła do świata kina w bardzo młodym wieku – miała 13 lat. Krewni nie wierzyli w jej sukces i obawiali się, że dziewczyna po prostu ośmieszy nazwisko rodziny. Dlatego, aby zaniepokojeni krewni nie martwili się ponownie, przyszła gwiazda przyjęła nazwisko swoich przodków od strony matki.

Nicolas Cage – Nicolas Kim Coppola

Aby uniknąć zamieszania z reżyserem filmowym Francisem Coppolą, który jest jego wujkiem, Nicolas postanowił wymyślić pseudonim sceniczny. Śmieszne jest to, że zainspirował się postaciami z komiksów Marvela, a nie prawdziwymi ludźmi. W rezultacie aktor wybrał imię od superbohatera Luke’a Cage’a.

Podoba ci się twoje imię i nazwisko? Gdybyś musiał przyjąć pseudonim, jaki by to był? Czekamy na wasze odpowiedzi w komentarzach!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: