„Ważący 293 kg w wieku 10 lat”: Los chłopca – Arya Permano

Arya Permano lubił jeść dużo już od dzieciństwa. Ponieważ jego rodzice nie zwracali szczególnej uwagi na jego dietę, chłopiec zaczął szybko przybierać na wadze. No cóż, przecież jedzenie dziecka było tłuste i wysokokaloryczne.

Rodzice zaczęli się martwić, gdy Arya zaczął poruszać się z trudnością z powodu nadwagi. To wtedy rodzice postanowili sprawdzić zdrowie dziecka.

Lekarze oczywiście z suggesjonowali, że chłopiec powinien przestrzegać surowej diety. Kiedy stanął na wadze, wszyscy byli w szoku – w wieku dziesięciu lat Arya ważył nie mniej niż 192 kg.

Taka sylwetka powodowała nie tylko dyskomfort fizyczny, ale także psychiczny, ponieważ chłopiec był szykanowany przez rówieśników. To skłoniło chłopca do wniosku, że najwyższy czas schudnąć.

Poza tym chłopiec zawsze marzył o tym, aby zostać piłkarzem. Aby osiągnąć ten sen, musiał zadbać o swoją sylwetkę.

Niestety, dieta nie przyniosła oczywistych rezultatów, dlatego lekarze zdecydowali się na operację żołądka. Dopiero po operacji zaczął tracić na wadze.

Wkrótce do diety został dodany sport. Chłopiec mógł teraz łatwo się poruszać, co nawet miało wpływ na jego nastrój. W ciągu 3 lat chłopiec stracił ponad 100 kg wagi.

Teraz Arya nie różni się od swoich rówieśników i wygląda niesamowicie. A co najważniejsze – jego zdrowie nie jest zagrożone, i wreszcie może spełnić swoje marzenie i grać w piłkę nożną.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: