„„Straciłam kontrolę nad moimi mięśniami”. Siostra Celine Dion opowiedziała o stanie zdrowia piosenkarki.

Claudette Dion, siostra Celine Dion, ujawniła nowe informacje na temat choroby piosenkarki, u której zdiagnozowano zespół sztywności mięśni pod koniec ubiegłego roku. Według krewnych Celine Dion, 55 lat, nie poczuła się lepiej po utracie kontroli nad swoimi mięśniami.

„Są skurcze, które są absolutnie niekontrolowalne. Wiecie, jakie to uczucie, budzić się w nocy z kurczami w udzie lub łydce? To to samo uczucie, ale we wszystkich mięśniach jednocześnie. „Nie ma wiele, co możemy zrobić, aby jej pomóc, złagodzić jej ból” – zauważyła Claudette.

„Pracuje ciężko, ale nie jest w stanie kontrolować swoich mięśni.” To, co mnie najbardziej boli, to fakt, że zawsze była taka zdyscyplinowana.”

Mimo swojego stanu zdrowia, piosenkarka ma nadzieję na powrót na scenę i nie wyklucza takiej możliwości. Claudette stwierdziła, że z powodu małej wiedzy na temat tej choroby trudno przewidzieć, jak będzie się rozwijać. „Struny głosowe i serce to także mięśnie.” To, co mnie najbardziej przeraża. Naukowcy nie przeprowadzili wystarczająco dużo badań, ponieważ zachorowalność na tę chorobę wynosi jeden na milion, i nie dotyka wielu osób.”

Claudette wcześniej oznajmiła, że Celine Dion nie korzysta jeszcze z wózka inwalidzkiego, pomimo że jej stan zdrowia martwi jej bliskich. „Nie możemy znaleźć jednego skutecznego lekarstwa, ale ważne jest, aby mieć nadzieję.” Dodała, że fani przesyłają jej wiele listów i prezentów, a wsparcie jej zwolenników wiele dla niej znaczy.

Zespół sztywności mięśni to choroba układu nerwowego, która powoduje stopniowe zesztywnienie mięśni i skurcze, sprawiając, że pacjenci przypominają „żywe posągi”. Zazwyczaj diagnozuje się go u kobiet w wieku od 30 do 50 lat.

Dion wcześniej powiedziała swoim fanom, że ma problemy z poruszaniem się i że wpływa to na jej głos, a w maju poinformowała w mediach społecznościowych, że odwołuje swoją trasę koncertową „Courage” z powodu choroby.”

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet