„Niesamowite dziecko”: jak wygląda życie niewidomej dziewczynki adoptowanej przez parę z USA?

Kilka lat temu w Chinach urodziła się dziewczynka o imieniu Primrose. Była niewidoma od urodzenia, co czyniło ją wyjątkową. Dziewczynce postawiono diagnozę rzadkiej choroby – wrodzonego jaskra. Jej oczy były srebrno-białe, co oczarowało wszystkich.

Jednak jej rodzicom nie była potrzebna taka córka. Matka dziewczynki opuściła ją od razu po porodzie, więc ścieżka Primrose prowadziła prosto do sierocińca. Nikt naprawdę nie chciał jej adoptować. Być może ludzie bali się podjąć odpowiedzialność za wychowywanie takiego dziecka.

Ale pewnego dnia para z Ameryki – Arin i Chris Austin – zauważyła zdjęcie dziewczynki. Mieli już dwoje dzieci, wystarczająco dużo środków finansowych i miłości. Wydawało się, że nikt nie mógłby marzyć o czymś więcej. W każdym razie nie mogli zostawić bezradnej Primrose samej sobie.

Proces adopcji trwał kilka długich miesięcy, ponieważ w takich poważnych przypadkach trzeba zbierać wiele rodzajów dokumentów, które są starannie sprawdzane przez prawników. Wreszcie wszystko zakończyło się sukcesem, a dziewczynka przeprowadziła się do Ameryki razem z adoptującymi rodzicami.

Po kilku latach choroby lekarze doszli do wniosku, że oba jej oczy trzeba usunąć, aby pozbyć się silnych bólów. Decyzja była trudna, ale w końcu podjęto ją – dziewczynka przeszła poważną operację, po której poczuła się znacznie lepiej.

Z czasem będą musieli dla niej zrobić specjalne protezy. Rodzice dziewczynki mają nadzieję, że będzie miała szczęśliwe życie i jej niewidomość nie będzie jej przeszkadzać.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: