Bliźniaki syjamskie można było rozdzielić kilka lat temu: jak wyglądają teraz?

Narodziny bliźniąt syjamskich są zjawiskiem rzadkim. W przeszłości, gdy rodziły się takie dzieci, lekarze nie chcieli się nimi zajmować. W bardziej skomplikowanych przypadkach po prostu sugerowali rodzicom, aby przyzwyczaili się do ich stanu, ponieważ nie byli w stanie ich rozdzielić. Czasami mówiono, że operacja może zaszkodzić któremuś z dzieci.

Jednak medycyna bardzo poszła do przodu i teraz lekarze potrafią zdziałać cuda nawet w najcięższych przypadkach. Na przykład bliźniaczki Erica i Eve z Kalifornii miały szczęście, bo trafiły na specjalistów, którzy potrafili dokonać niemożliwego.

Dziewczynki urodziły się w 2014 roku. Niestety tak się złożyło, że w łonie matki dziewczynki wyrosły w taki sposób, że urodziły się z dwiema nogami i jednym ciałem. Chociaż lekarze zapewniali, że wszystko się powiedzie. W 2016 roku przeprowadzono skomplikowaną operację rozdzielenia dzieci.

Dzięki temu dziewczynki mają po jednej nodze dla każdej, ich narządy wewnętrzne są bezpieczne. Szybko wyzdrowieli. Ich rodzice nie wiedzą, jak wyrazić wdzięczność lekarzom, którzy zgodzili się na tak skomplikowaną operację.

Obecnie dziewczyny wiodą szczęśliwe życie. Dostali specjalne samochody, które ułatwiły im poruszanie się. Dziewczyny kochają się i niczym prawdziwe bliźniaczki potrafią się zrozumieć nawet bez słów.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: