Jak poddasze zamieniono w przemyślaną sypialnię.

W ciągu zaledwie miesiąca zwykłe poddasze z szalunków zamieniono w kolorową sypialnię z jadalnią i miejscem do czytania.

Projektantka  Julia Bortnevskaya  zaprojektowała poddasze o powierzchni 25 metrów kwadratowych dla małżeństwa. Były tylko ściany i dach o różnicy wysokości od 68 cm do 2 m. Wszystko było obite deskami i wyglądało na nudne. Autorka projektu opowiedziała, jak udało im się tchnąć życie we wnętrze. 

Układ

Początkowo poddasze służyło jako część sypialna. Udało mi się podzielić przestrzeń na kilka stref: garderobę, strefę relaksu z miejscem do spania i miękką sofą do czytania książek, miejsce pracy, które zamienia się w jadalnię oraz kominek, aby stworzyć atmosferę komfortu i spokoju.

Paleta kolorów

Kształt podkreśla kolor. Znani artyści – Kandinsky, Malewicz, Mondrian – poprzez kolor tworzyli w swoich pracach kształt i geometrię. W moim przypadku za pomocą koloru następuje pionowy podział przestrzeni – zwiększając tym samym wysokość poddasza. Kolorem podzieliłam także pomieszczenie na poddaszu, upiekając dwie pieczenie na jednym ogniu.

Okna, podobnie jak światło, są podświetlone na czarno. To nadaje pomieszczeniu rygor i pewną proporcjonalność. Kolor czarny stosowany jest w listwach, przegrodach, dekoracjach, oświetleniu – stanowi akcentujący motyw przewodni w całym wnętrzu.

Wykończeniowy

Do dekoracji pokoju wykorzystano farbę, miękkie panele ścienne, system listew i element dekoracyjny – fitwall. Miękki obszar ozdobiony jest panelami ściennymi. Przestrzeń do pracy z jadalnią ozdobiona jest roślinami otoczonymi listwami, w których znajduje się oświetlenie. Garderobę podkreślono kontrastowym kolorem, a kominek obramowano listwami, które łączą przestrzeń łóżka z kominkiem i tworzą poczucie prywatności i komfortu.

Początkowo chcieliśmy zastosować tynki dekoracyjne, aby uatrakcyjnić wnętrze, jednak ten rodzaj wykończenia jest droższy i wymaga dłuższego czasu wykonania. A na cały projekt i remont mieliśmy tylko miesiąc.

Systemy przechowywania

Poddasze posiada własną garderobę, którą oddzielono przegrodą, a nie ścianami, tak aby nie obciążać wnętrza. Pod miękką powierzchnią w pobliżu okna znajduje się mnóstwo miejsca do przechowywania. Elewacje wykonywane są na zamówienie, co nadaje im szczególnego wyrafinowania.

Meble i dekoracje

Meble dobierane są z uwzględnieniem stylu pomieszczenia. Łóżko posiada miękki zagłówek, który został w całości wykonany ręcznie. Wystrój stanowi kolekcjonerska edycja „Rosyjskiej historii z życia jej głównych postaci” autorstwa NI Kostomarowa, naczynia i rośliny dobrane są tak, aby kolorystycznie pasowały do ​​głównych akcentów wnętrza.

Zamiast zasłon stosuje się żaluzje. Łóżko posiada własny, miękki zagłówek, zaprojektowany i wykonany na zamówienie. Zatem łóżko ma tylko ramę, która kosztuje mniej.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet