Jak zamienić opuszczony strych w wesoły salon.

Projektant odświeżył wnętrze pokoju pod dachem i podzielił się ciekawymi pomysłami.

Projektant przekształcił poddasze w pokój zabaw dla wnuczki klientów oraz strefę rekreacyjną. Poddasze nie było wcześniej używane; przechowywano tam niepotrzebne rzeczy. Projektant tchnął w tę przestrzeń nowe życie za pomocą wykończenia i wystroju. Dzielimy się ciekawymi technikami, które możesz zastosować we własnym domu. 

Połączenie różnych dekoracji w pokoju

Ściany poddasza pokryto szalunkami, pomalowano je na dwa kolory. Na jedną ze ścian położono dekoracyjny tynk, a na przeciwległej położono bezszwową tapetę. Ściany również ozdobiono dekoracyjnym kamieniem imitującym cegłę, a ściany pokoju zabaw wykończono miękkimi panelami ściennymi. A wszystko to na stosunkowo niewielkiej powierzchni.

Opony na plamy na belce

Aby wizualnie ukryć podstawy plam, umieszczono je wzdłuż belek pod stropem. Uwaga!

Sofa tyłem do okna

Dość niestandardowe rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że właściciele zazwyczaj starają się ustawić sofę przodem do okna. Ale na tym poddaszu ludzie gromadzą się, aby spędzać czas towarzysko i bawić się, więc uwaga skierowana jest na środek pokoju.

Filcowe maty zapewniające ciepło

Inteligentna mata z eko-filcu to nowoczesny dywan zaprojektowany specjalnie po to, aby zapewnić dziecku ciepłą i przytulną zabawę na podłodze oraz zapewnić dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo.

Motyw konia

Jako motyw przewodni projektantka wybrała konie i stajnie. Na ścianach umieszczono rysunki, wystylizowano także drzwi do spiżarni – wyglądające jak drzwi w stajni czy stodole.

Drzwi w kolorze ściany

Akcentów w tym wnętrzu jest mnóstwo, dlatego pewne granice trzeba było „złagodzić”. Drzwi pomalowano więc na grafit – kolor ściany.

Kominek elektryczny pod dachem

Tradycyjnie kominek znajduje się na parterze. Ale nie ma ograniczeń dla elektrycznej paleniska. Idealnie pasuje do wnętrza poddasza. Efekt został wzmocniony za pomocą przecinarki do drewna opałowego.

Korzystanie z powstałych nisz

W trakcie remontu wszystkie powstające wnęki zostały przystosowane do funkcjonalności. Największa wyposażona została w pokój zabaw, a mniejsza w półkę na książki i dekoracje.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet