Jak zamienić zwykłe wnętrze w luksusowe: 9 lifehacków na prawdziwym przykładzie.

Dzielimy się pomysłami, jak stworzyć wnętrze premium bez dużych dodatkowych wydatków.

Unikaj typowych białych okien i okuć

Okna plastikowe zawsze pokazują poziom naprawy. Jeśli budżet nie jest przeznaczony na ramy drewniane, zawsze istnieje możliwość zamówienia plastiku w kolorowej folii – na przykład z fakturą drewna. Kolejnym detalem są klamki i okucia okienne. Zrezygnuj z plastiku i użyj pięknych, metalowych uchwytów. To natychmiast doda elegancji wnętrzu.

Skorzystaj z wbudowanej technologii

Oprócz tego, że urządzenia do zabudowy są wygodniejsze w życiu codziennym i nie powodują hałasu wizualnego we wnętrzu, nie pozwalają również określić ich kosztu. Za solidną fasadą można ukryć zarówno bardzo drogi sprzęt, jak i bardziej budżetowe modele.

Dodaj rozety sufitowe i szerokie gzymsy

Żyrandol na suficie bez gniazdka i z jednym to dwie duże różnice. Nawet lakoniczny wystrój bez wzorów pomoże przekształcić wnętrze, nie mówiąc już o bardziej złożonych opcjach. Nie należy oszczędzać także na gzymsie – wąskie krawędzie zniweczą wszelkie wysiłki zmierzające do stworzenia stylowego otoczenia.

Połącz tapetę, listwę i farbę

Regularne tapetowanie ściany uprości wnętrze, ale połączenie z listwami doda szlachetności i uczyni przestrzeń ciekawszą.

Zduplikowane elementy

Przemyślane, drogie wnętrze zdradzają detale. Na przykład tutaj projektant powtórzył niebieski pasek ze ściany i lamówkę w dekoracji zasłon. Nie będzie to miało znaczącego wpływu na całkowity koszt krawiectwa, ale sprawi, że sytuacja będzie ciekawsza

Maskuj trudne zakamarki i miejsca

Rury grzewcze można schować we wnętrzu zabudowanych mebli, niski parapet zamienić w wygodne biurko do pracy, a wąskie pomieszczenie optycznie powiększyć za pomocą symetrycznych półek po obu stronach okna – tak jak zrobił to projektant w tym przedszkolu.

Użyj fałszywego wykończenia

Tradycyjnie dolną część ściany w klasycznych wnętrzach pokrywa się panelami ściennymi. Jeśli budżet nie pozwala na dodatkowe wykończenie, zastosuj trik: użyj listew, aby stworzyć relief i pomaluj wszystko drugim odcieniem farby. To wykończenie wygląda o wiele ciekawiej niż standardowa zwykła farba.

Zamów nakładkę na swoje drzwi wejściowe

Idealnie byłoby wymienić drzwi na wysokiej jakości i piękne. Ale nie zawsze jest to możliwe. Wtedy możesz sobie poradzić z dekoracyjną listwą na istniejących drzwiach. Wybierz szlachetne, złożone odcienie, które będą pasować do reszty wnętrza.

Użyj bardziej „drogiego” koloru armatury wodno-kanalizacyjnej

Atmosfera i wygląd łazienki zależą nie tylko od wykończenia, ale także od dodatków. Możesz wybrać tańszą markę płytek, ale zastąp standardowe chromowane armatury wodno-kanalizacyjne bardziej eleganckim i szlachetnym mosiądzem. Wyobraź sobie, że w tej łazience znajdował się lśniący srebrny prysznic, podgrzewany wieszak na ręczniki i kran – cała „magia” zniknie.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet