To jest bajka! Remont domu w 1,5 miesiąca: jak poradziła sobie para.

Dekorator stworzył po prostu oszałamiające wnętrze w wymarzonym domu.

Nasi bohaterowie kupili gotowy wiejski dom pod koniec 2018 roku iw ciągu zaledwie półtora miesiąca zamienili puste pudełko bez komunikacji w przytulne gniazdo. Elmira opowiedziała nam, jak to zrobili.

O początkach życia na wsi

Dom był nowym, wykończonym pustym pudełkiem na działce o powierzchni 3,5 akra. Konstruowanie szkieletowe na palach betonowych jest powszechną praktyką w nierównym, pagórkowatym, wielopoziomowym regionie przybrzeżnym. Teren działki nie był ogrodzony, dwupiętrowy dom nie miał żadnej komunikacji: nie było prądu, nie było wodociągu, nie było kanalizacji, nie było ogrzewania.

Wnętrze wyłożone sztucznym drewnem, okna plastikowe (w salonie środkowe okna panoramiczne do podłogi), podłoga laminowana, sufity drewniane, tylko w dwóch pokojach sufit podwieszany, jest balkon, weranda – jak mini -taras, dwie łazienki z dużymi oknami w każdej i podgrzewaną podłogą w każdej płytce.

Ale mimo to dom od razu się w nas zakochał! Świeży zapach drewna (wnętrze domu wyłożone jest sztucznym drewnem), piękna fasada w stylu skandynawskim, duże panoramiczne okna sięgające od podłogi do sufitu na parterze, dużo słońca we wszystkich pomieszczeniach – jest mały, ładny i bardzo schludny.

Dom to nie tylko oddzielne pomieszczenie zbudowane ze ścian, z dachem, z oknami i stropem. Dom to przede wszystkim POCZUCIE, nastrój, szczególna gama uczuć i emocji, których doświadcza każdy z nas.

O rozpoczęciu remontu

Sami zaczęliśmy tworzyć komfort i atmosferę w bardzo krótkim, ograniczonym czasie. W ramach naszego niewielkiego budżetu opracowaliśmy koncepcję i w wystroju wnętrz wsparliśmy istotę wiejskiego życia.

Początkowo oczywiście zaczęliśmy od układu budynku jako całości, ale wiele zmieniono na materiały i konfigurację, które były dla nas bardziej przyjemne. Wyburzyli mały wyrostek, który zasłaniał duże okna wychodzące na korytarz. Stworzyliśmy wspólną przestrzeń kuchni i salonu. Sufity podwieszane, które pachniały sztucznością, wymieniliśmy na drewniane.

Pomalowaliśmy ściany specjalnym lekkim impregnatem w kolorze kości słoniowej (zachowując strukturę drewna i chroniąc je przed pleśnią/wilgocią/grzybem) i położyliśmy jasną podłogę laminowaną. Położyliśmy płytki w łazienkach i na panelu nad miejscem pracy w kuchni. Oczywiście dołożyliśmy wyposażenie techniczne: podgrzewane podłogi w dwóch łazienkach, zamontowaliśmy podgrzewacz wody, a także zainstalowaliśmy ogrzewanie elektryczne na całym obwodzie budynku na obu piętrach.

O stylu domu

Dom inspirowany jest stylem skandynawskim, ale z przyjazną mieszanką innych stylów eklektycznych. W domu znajduje się wiele ręcznie robionych przedmiotów (naczynia ceramiczne, przybory kuchenne, deski do krojenia, szafki). Do tego radzieckie artykuły gospodarstwa domowego z historią (krzesła w stylu retro, meble rattanowe, niemiecki stolik nocny, elegancka konsola od mojej babci). Wszystko to dobrze komponuje się z nowoczesnymi detalami z rynku masowego.

O układzie

Jeśli mówimy o układzie, chcę jeszcze raz powiedzieć, że sami nie projektowaliśmy domu, nie wymyśliliśmy układu pomieszczeń, ale kupiliśmy gotową konstrukcję.

Główne wejście prowadzi przez małą werandę-ganek, której podłoga dla wygody została wyłożona płytkami dopasowanymi do faktury drewna. Następnie znajdujemy się w bardzo małym, ale przytulnym korytarzu. Niestety, zgodnie z planem nie ma w nim garderoby, pokoju zastępczego, który pełniłby funkcję pośrednią pomiędzy domem a ulicą. Gdzie można zostawić brudne buty i odzież wierzchnią po podwórku. W życiu na wsi ten moment jest ważny, bo jest co jechać do miasta, pracować i uczyć się. A wszyscy członkowie rodziny mają zestaw ubrań dla okolicy.

O kuchni-salonie

Duży pokój na pierwszym piętrze stanowi połączenie kuchni z salonem, a na drugie piętro prowadzą schody. Bardzo podoba nam się pomysł dużej pojedynczej przestrzeni i świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Wyznaczono tu strefy wizualne: strefę relaksu i recepcji, jadalnię i strefę gotowania. Jest to bardzo wygodne dla naszego scenariusza życiowego: dzieci są zawsze w pobliżu i w zasięgu wzroku, bawimy się i komunikujemy, nawet gdy gotuję i jestem zajęty obowiązkami domowymi. Na tej dużej przestrzeni zawsze znajdzie się dużo zarówno świeżych kwiatów w wazonach (bez specjalnej okazji czy świątecznej okazji), jak i zielonych roślin w doniczkach.

O sypialni gościnnej i łazience

Również na parterze mamy łazienkę techniczną, nazywamy ją także dla gości. W całym domu znajduje się prysznic, toaleta, umywalka, pralka i podgrzewacz wody. Z jednej strony pomieszczenie pełni funkcję kotłowni i pralni, z drugiej strony korzystają z niego wszyscy nasi goście. Przy ścianie znajduje się pokój do komfortowego zakwaterowania naszych gości. Przyjaciele mogą przenocować lub bliscy krewni z innych regionów kraju mogą przyjechać i wygrzać się w słońcu nad morzem.

O drugim piętrze

Na drugim piętrze mamy trzy sypialnie: nasz pokój małżeński i pokój dziecięcy każdego syna. Do tego dochodzi nasza higieniczna łazienka dla całej rodziny. Uwielbiam kąpiele z bąbelkami, z solą i świecami. Do dyspozycji Gości jest także mały, ale przytulny balkon.

Kochamy nasz dom. Daje nam energię, zasoby, inspiruje i jednoczy całą rodzinę. W domu często pachnie świeżymi wypiekami, słychać głośny śmiech, wesołą muzykę i tańce. Ma swój osobisty tag na Instagramie: #Cherryhouse. Niech każdy, kto marzy o domu, spełni swoje ukochane marzenie.

Wskazówki dekoratora, jak rozwijać dobry gust

Nie wystarczy mieć gust, trzeba mieć własny gust. Ponieważ cudze będzie kosztować dużo pieniędzy.

Dobry smak jest jak mięsień, który można napompować i rozwinąć. Dobrego smaku można się nauczyć! A oto, czego potrzebujesz do tego:

  • chcą być otoczeni pięknem;
  • wyróżniać się z ogólnego tła;
  • nie bój się eksperymentować;
  • inspirować się światem;
  • abstrakcja od wpływów społecznych;
  • filtrować pole informacyjne;
  • połącz swoją intuicję z nagromadzonym doświadczeniem estetycznym (każdy ma poczucie wspaniałości);
  • i co najważniejsze, postępuj bez względu na innych.
Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: