Jak niedrogo przebudowaliśmy kuchnię o powierzchni 5,6 m² w budynku Chruszczowa (zdjęcia przed i po)

Własnymi siłami zamieniliśmy zniszczoną kuchnię w wygodną przestrzeń.

Nasza bohaterka Julia jest stewardessą i projektantką w swoim drugim zawodzie. Razem z mężem postanowiła przekształcić standardową kuchnię w budynku z czasów Chruszczowa w przytulne i stylowe miejsce. Para pomyślała o każdym szczególe, aby zapewnić wystarczająco dużo miejsca do przechowywania, a także opracowała rozwiązania dla nietypowego układu, w którym zmieściła się nawet lodówka. Julia podzieliła się kilkoma fajnymi wskazówkami i sekretami home stagingu, które przydadzą się również Tobie.

Julia i jej mąż są stewardami, więc naprawy zajmowali się stopniowo, w wolnym czasie. Rozumieli, że ze względu na podróżniczy charakter pracy rodziny konieczne jest stworzenie przytulnej przestrzeni. Celem naszych bohaterów jest uczynienie domu tak komfortowym i wygodnym, jak to tylko możliwe.

Zdjęcie PRZED renowacją:

Nie zmienili układu: wszystkie ściany są na swoich miejscach, właściciele byli z tego zadowoleni.

Powierzchnia kuchni – 5,63 m². Para dostała liniowy zestaw kuchenny, a lodówkę umieszczono w przedpokoju. Chłopaki sprawili, że kuchnia miała jeden kontur, aby przestrzeń była ergonomiczna. Zostawili też radziecką lodówkę – chłodzi napoje. Grzejniki nie zostały zmienione – pomalowano je wraz z rurami, tworząc ciemny akcent.

Na podłodze zwykłe linoleum, na ścianach tapeta, sufit pozostawiono tak jak jest – tynk i wapno (były odświeżone). Warto było pomyśleć o przytulnym kąciku w kuchni na romantyczne wieczory – pomógł w tym okrągły stół o średnicy 90 cm. Trzy osoby nie są zbyt wygodne, aby tu siedzieć, ale dla dwóch osób jest to bardzo wygodne.

Kuchnia została wykonana na zamówienie w fabryce w Penzie: bez sprzętu AGD zestaw kosztował około 130 tysięcy rubli. Miejsc do przechowywania jest całkiem sporo, a Julia podzieliła się także swoim głównym hackiem życiowym. Jeśli masz małą kuchnię, zorganizuj przechowywanie na dolnych cokołach: kuchnia dla chłopców jest podniesiona o kilka centymetrów od standardowej. W podstawie ukryte są wysuwane szuflady.

Radziecką lodówkę pozostawiono, ale udekorowano: drzwi pozostały po poprzednich właścicielach. Przechowywanie zorganizowane jest także wewnątrz lodówki – temperatura jest tu niższa niż w całej kuchni. Rozebrano stary parapet i kupiono najzwyklejszą płytę meblową, pokrytą z wierzchu bejcą i lakierem do drewna – rozwiązanie kosztowało 2 tysiące rubli.

Lodówka jest wbudowana w piórnik. W części narożnej nie wykonano mechanizmów chowanych – przechowują tam rzeczy rzadko używane. Blat ma niestandardową głębokość: przy płycie kuchennej – 60 cm, przy zlewie – 43 cm.

Nasi bohaterowie przywiązywali dużą wagę do budżetu, dlatego odmówili zrównania ścian. Nie przeszkodziło nam to w zawieszeniu zestawu i stworzeniu gładkiego fartucha: zrobiliśmy to sami, znaleźliśmy w Internecie lifehack – kupiliśmy płyty gipsowo-kartonowe i przymocowaliśmy je do ściany.

I jeszcze jedna rada na długotrwały backsplash: najpierw zestaw, potem płytki backsplash. Należy również pamiętać o zastosowaniu jasnego uszczelniacza wzdłuż połączenia blatu z płytką.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: