Jak zaprojektować łączony pokój dziecięcy dla chłopca i dziewczynki w wieku 3–7 lat: 4 praktyczne wskazówki.

W małych mieszkaniach dzieci rzadko mają osobne pokoje. Czasami brat i siostra dzielą wspólną przestrzeń. Dzisiaj podpowiemy Ci, jak urządzić pokój dziecięcy, aby zadowolić zarówno chłopca, jak i dziewczynkę.

Wiele dzieci musi dzielić pokój z bratem lub siostrą. Jeśli w przedszkolu mieszkają 2 chłopcy lub 2 dziewczynki, problemy z reguły nie pojawiają się. Co zrobić, jeśli brat i siostra dzielą żłobek? Jak urządzić wnętrze, uwzględniając zupełnie inne zainteresowania dzieci? Zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci raz na zawsze rozwiązać ten problem.

Wskazówka nr 1: Preferuj neutralne kolory

Wybierając główny kolor do wspólnego pokoju dziecięcego, zwróć uwagę na neutralne odcienie palety, które będą odpowiednie zarówno dla chłopców, jak i dziewcząt. Te kolory mogą być niebieski, zielony, żółty i brzoskwiniowy. A żeby pokój dziecięcy nie wydawał się nudny, dodaj do palety wzory – na ścianach, zasłonach, dywanikach i pościeli.

Wskazówka nr 2: Przechowuj zabawki w szufladach

Z reguły we wspólnym żłobku nie ma zbyt wiele miejsca dla każdego z dzieci. Aby zapobiec kłótniom podczas zabaw, naucz swoje pociechy przechowywać zabawki w szufladach – ten prosty i skuteczny sposób zapobiegnie ewentualnym kłótniom między chłopcem a dziewczynką, ułatwi Ci sprzątanie, a także zwolni miejsce w pokoju dziecięcym.

Wskazówka nr 3: Wybierz praktyczne meble

Meble we wspólnym pokoju dziecięcym powinny być proste i funkcjonalne. Zrezygnuj z ozdobnych i nieporęcznych łóżek na rzecz kompaktowych modeli piętrowych. Wybieraj jasne odcienie mebli – one najlepiej pasują do pokoju dziecięcego. Aby podkreślić zainteresowania swoich dzieci, poproś je o pomoc w wyborze pościeli.

Wskazówka nr 4: Udekoruj wnętrze razem ze swoimi dziećmi

Wybierając biżuterię i dodatki pamiętajmy, że ważne jest uwzględnienie zainteresowań każdego dziecka. Zatem wspólne zdjęcia rodzinne lub na przykład twórczość dzieci będą doskonałą ozdobą wspólnego pokoju dziecięcego. Kupując przedmiot dekoracyjny, koniecznie poproś dzieci o pomoc, wyjaśniając, że muszą wybrać jedną z kilku proponowanych opcji. Możesz być pewien, że dzieci podejdą do sprawy poważnie i wybiorą odpowiednią opcję dla obu stron.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: