Ratowanie 130-letniego opuszczonego domu: niezwykła transformacja

Ponad 130 lat temu położono fundamenty pod ten dom, który przez dziesięciolecia popadał w ruinę, w każdej chwili niebezpiecznie bliski zawalenia się. Potencjalni nabywcy prawie nie poświęcili mu drugiego spojrzenia, odrzucając go jako przegraną sprawę.

Jednak losy tej wspaniałej, starej budowli przybrały niezwykły obrót, gdy Jim i Jean Leaman, miejscowi emeryci, zdecydowali się wkroczyć. Bycie świadkiem ciągłego niszczenia domu tylko pogłębiło ich podziw dla jego klasycznego piękna architektonicznego, co skłoniło ich do zakupu tego domu.

Poświęcając pięć lat niestrudzonego poświęcenia, podjęli monumentalne zadanie wskrzeszenia tej rozpadającej się relikwii w miejsce oczarowania – takie, które wszyscy możemy teraz wygodnie nazwać domem.

Metamorfoza, która się dokonała, jest po prostu zdumiewająca, szczególnie gdy wejdziesz do środka.

Oto dom w stanie początkowym:

A teraz, po pieczołowitej renowacji:

Wyjście do domu sprawi, że zapiera ci dech w piersiach; to tak, jakbyś wkroczył w scenę z filmu o Harrym Potterze. Podłogi składają się z pięciu różnych rodzajów drewna, a żywe barwy przenikają dzięki starannie wykonanym witrażom.

Na drugim piętrze znajduje się pięć sypialni, każda o niepowtarzalnym, urzekającym wystroju.

Ale być może najbardziej urocza przestrzeń znajduje się na poddaszu – idealnym miejscu na biuro.

Od zrujnowanych początków do obecnego wspaniałego stanu, transformacja jest niemal nie do uwierzenia.

Z pewnością wymagało to ogromnego wysiłku, czasu i zasobów, ale w końcu to, co kiedyś było ruiną, odrodziło się w przytulną i zachęcającą przystań.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: