„Rozdzierający serce wybór rodziców”: Zakończenie resuscytacji 13-letniej córki po tragedii podczas nocowania

Bolesna strata: rodzice zmuszeni podjąć druzgocącą decyzję dla swojej 13-letniej córki

Zdruzgotani rodzice dzielą się swoją tragiczną historią, aby podnieść świadomość i chronić życie innych młodych ludzi. Esra Haynes, 13-letnia sportsmenka i współkapitanka klubu piłkarskiego Montrose Football Netball Club, tragicznie straciła życie w wyniku wirusowego szaleństwa zwanego „chromowaniem”.

Esra była znana ze swojej determinacji, dobrej zabawy i talentu. Prowadziła zdrowy tryb życia, przodując w wyścigach BMX, a nawet prowadząc swój zespół na krajowe mistrzostwa w aerobiku. Jednak 31 marca podczas noclegu podjęła fatalną decyzję. Chcąc być częścią trendu wirusowego, wdychała toksyczną ilość dezodorantu w aerozolu, co doprowadziło do zatrzymania akcji serca i nieodwracalnego uszkodzenia mózgu.

Jej rodzice, Andrea i Paul, są załamani. W emocjonalnym wywiadzie dla A Current Affair podzielili się swoim bólem i ostrzegli o niebezpieczeństwach związanych z wdychaniem toksycznych chemikaliów.

„To było zwykłe spotkanie z przyjaciółmi” – powiedziała Andrea. „Zawsze wiedzieliśmy, gdzie jest i z kim jest. Było to wezwanie, którego żaden rodzic nie powinien otrzymać: „Przyjdź i zabierz swoją córkę”” – dodał Paul.

Początkowo przyjaciele Esry nie zdawali sobie sprawy z powagi jej stanu, myląc go z atakiem paniki. Zanim przybyła jej matka, ratownicy medyczni próbowali ją ożywić i ujawnili, że Esra „chromuje” – określenie, którego nigdy wcześniej nie słyszeli.

Esrę przewieziono do szpitala i podłączono do aparatury podtrzymującej życie, ale zaledwie osiem godzin później jej rodzice otrzymali druzgocącą wiadomość, że jej mózgu nie da się naprawić. Podjęli bolesną decyzję o wyłączeniu urządzeń podtrzymujących życie.

Andrea i Paul zadzwonili do swoich bliskich, aby się pożegnać i do końca przytulali Esrę. Rodzeństwo Esry, Imogen, Seth i Charlie, jest zdruzgotane stratą siostry.

„To był najtrudniejszy i najbardziej traumatyczny okres, jaki mógł przeżyć każdy rodzic” – powiedział Paul. „Nie spaliśmy, prawie nie jedliśmy i nie byliśmy sobą. Ale nie tylko my; to cała społeczność.”

Rodzice Esry są teraz zdeterminowani, aby położyć kres niebezpiecznemu trendowi, który pochłonął życie ich córki. Paweł żałował, że nie wiedział o „chromowaniu” wcześniej, aby móc ostrzec Esrę przed niebezpieczeństwami.

„Musimy edukować te dzieci bezpośrednio, a nie przez przyjaciół czy media społecznościowe” – podkreślił. „Od samego początku potrzebują właściwej porady”.

Niestety, Esra nie jest pierwszą ofiarą chromowania, ponieważ na przestrzeni lat ze względu na poważne ryzyko pochłonęło ono życie wielu młodych ludzi.

„Nasze serca bolą wspomnienia tego, przez co przeszliśmy” – stwierdził Paul. „Nasze wnętrzności zostały rozdarte”.

Podzielmy się tą historią, aby podnieść świadomość i zapobiec doświadczaniu przez inne rodziny tak rozdzierającej serce straty.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: