Jasne mieszkanie dyrektora agencji koncertowej.

Zobacz jak mogłoby wyglądać mieszkanie kawalera pracującego w domu.

Krótko

Projektant musiał zaaranżować czterdziestometrowe mieszkanie tak, aby w ciągu dnia pełniło funkcję biura, a wieczorami miejsca przyjęć.

Detale

Klientem jest młody człowiek, który organizuje koncerty i współpracuje z zespołami muzycznymi, więc przestrzeń musiała pełnić funkcję biura, mieszkania i miejsca imprezowego. Biorąc pod uwagę specyfikę pracy i stylu życia właściciela, projektant zbudował koncepcję mieszkania na trzech głównych funkcjach: praca, życie, impreza.

Pierwotny układ nie spełniał założeń: niewielką przestrzeń podzielono na dwa izolowane pomieszczenia.

Niestety nie było możliwości połączenia kuchni z salonem: pomiędzy nimi znajdowała się ściana nośna. Aby zwiększyć powierzchnię salonu, projektant zdecydował się na dodanie do niego korytarza.

Teraz goście wchodzą do salonu bezpośrednio od wejścia. Po prawej stronie pełnościenna szafa; jest pomalowany na biało i zlewa się ze ścianą. Salon został zaprojektowany jako część wypoczynkowa: jest wiele miejsc do siedzenia i wolna przestrzeń.

Projektantka Anastasia Brandt nazywa hamak „miejscem mocy” tego mieszkania. Przypomina balijskie miejsca do surfowania i letnie wakacje.

W wyniku przebudowy kuchnia pozbyła się antresoli i stała się bardziej przestronna i funkcjonalna. Miejsce stołu jadalnego zajmuje tutaj stół półbarowy. W razie potrzeby można go wsunąć na parapet, zyskując trochę wolnego miejsca. Jeśli gości jest dużo, mogą jeść i pić, stojąc wokół niego.

Właściciel mieszkania odmówił posiadania pełnoprawnego miejsca do spania: wystarczy mu gruby materac podłogowy, który w ciągu dnia można schować do szafy.

Anastasia Brandt wierzy, że wnętrze w jak największym stopniu odzwierciedla gusta i styl życia właściciela. A on sam jest niewidocznie obecny w mieszkaniu nawet w tych chwilach, kiedy go tu nie ma. Pierwszą rzeczą, którą gość widzi po przekroczeniu progu, są neonowe wąsy, znak rozpoznawczy właściciela apartamentu i emblemat międzynarodowej akcji Movember, do której się przyłączył.

Zdjęcie przed renowacją

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: