„Niesamowita Arka Johana”: rzemieślnik poświęca 20 lat na budowę ogromnej Arki z oszałamiającym wnętrzem

Niesamowita Arka Johana: rzemieślnik poświęca 20 lat na budowę ogromnej arki z oszałamiającym wnętrzem! 🚢🌟 Odkryj fascynującą historię poświęcenia i pasji, która doprowadziła do powstania tego monumentalnego dzieła. Gotowy na podróż w niezwykły świat rzemieślniczych cudów?

Poznaj Johana Huibera, faceta z wielkim marzeniem! Nawet jeśli nie interesuje Cię cała tematyka chrześcijańska, nadal możesz docenić zaangażowanie Johana. Jest holenderskim wykonawcą, który dorastał w otoczeniu wody w północnej Holandii i od dzieciństwa był zafascynowany oceanem.

W wieku 24 lat Johan zwrócił się do Boga, a dziewięć lat później śnił mu się sen o ogromnej powodzi, która zniszczyła Holandię. Uznając to za znak, postanowił zbudować łódź inspirowaną Arką Noego.

Johan zaczął badać Arkę Noego w 1992 roku, czytając Biblię, przeglądając podręczniki i oglądając filmy. Jego pierwsza arka, zbudowana w latach 2005-2007, miała 70 metrów długości i kosztowała milion euro.

Pływał nim po Holandii przez ponad trzy lata.
Ale to nie wystarczyło Johanowi. W 2013 roku zrealizował jeszcze większy projekt: Arka Johana! Budował go wraz ze swoim zespołem cztery lata. Budynek ma siedem pięter. Jest to wystawa naturalnej wielkości, zawierająca historie biblijne, atrakcje, kino i nie tylko.
Kosztował ponad 4 miliony euro i stoi na stalowej platformie złożonej z 21 barek.
Arka jest masywna: ma 119 metrów długości, 30 metrów szerokości i 23 metry wysokości.
W ciągu czterech lat odwiedziło je ponad 280 000 gości. Wewnątrz znajdziesz posągi zwierząt, dwa kina i restaurację. Od 2012 roku jest udostępniony zwiedzającym.
Początkowo Johan chciał popłynąć Arką do Brazylii, ale tak się nie stało.
Teraz zamierza zabrać go do Izraela. Poszukuje datków na pokrycie kosztów, około 1,3 miliona dolarów, ponieważ arka nie ma silnika i do podróży potrzebne będą holowniki.
Johan zasługuje na ogromny szacunek za swoje niesamowite dzieło. Wyobraź sobie, że wchodzisz na prawdziwą arkę! Udostępnij, jeśli uważasz, że zaangażowanie Johana robi wrażenie! 🚢🌊
Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: