„Kobieta tworzy piękny mały dom”: zbieranie materiałów i projektowanie własnego wymarzonego domu

Kobieta tworzy piękny mały dom: zbieranie materiałów i projektowanie własnego wymarzonego domu! 🏠✨ Odkryj historię determinacji, kreatywności i niezwykłej wytrwałości, która doprowadziła do powstania tego uroczego i funkcjonalnego miejsca. Gotowy na inspirację do budowy swojego wymarzonego domu?

Carol zamieniła swoje marzenie w rzeczywistość, budując własny mały dom o nazwie „Smocze Gniazdo”. To przytulny dom o powierzchni 320 stóp kwadratowych, położony w spokojnym lesie na wyspie Vancouver. Ten dom jest efektem determinacji i umiejętności Carol.

W 2019 roku, stojąc przed wyzwaniem samodzielnego zbudowania czegoś, Carol podjęła się tego wyzwania. Pamiętała o każdym gwoździu, śrubce i kropli kleju użytej w tym procesie. To głębokie zrozumienie pozwala jej pewnie konserwować i naprawiać swój dom.

The Dragon’s Nest odzwierciedla artystycznego ducha Carol i jej miłość do stylu wagonu Roma vardo z XIX wieku. Jest ozdobiony antykami i żywymi kolorami, tworząc przestrzeń, która z nią rezonuje.

W przeciwieństwie do jej poprzednich większych domów, Smocze Gniazdo jest wersją zmniejszoną, napędzaną chęcią prostoty. Carol zaczęła nad tym pracować w 2016 roku, zbierając odzyskane przedmioty i znaleziska z wyprzedaży garażowych, aby urzeczywistnić swoją wizję.

Budowa Smoczego Gniazda była lekcją zaradności i cierpliwości. W 2018 roku Carol zaczynała od komercyjnego wozidła maszyn do robót ziemnych jako bazy. Z powodu nieprzewidzianych zdarzeń zbudowała go sama, z wyjątkiem montażu kilku okien. Jej zaangażowanie skłoniło ją do płacenia z własnej kieszeni za nowe materiały, takie jak hydraulika, instalacja elektryczna i urządzenia na propan. Co ciekawe, udało jej się utrzymać wydatki poniżej 20 000 dolarów.

Skrupulatność Carol rozciąga się na prowadzenie dokumentacji. Prowadziła szczegółową historię Smoczego Gniazda, dokumentując każdy wydatek w księdze. To nie tylko pomogło jej śledzić wydatki, ale także pokazało jej zaangażowanie w projekt.

Umiejętności budowlane Carol, które rozwinęła dzięki wolontariatowi w Habitat for Humanity i wskazówkom jej szwagra Gary’ego, odegrały kluczową rolę w ożywieniu jej małego domku.

Żyjąc poza siecią, Carol przystosowała się do wymagającego, ale satysfakcjonującego stylu życia. Transportuje i uzdatnia wodę, energię elektryczną wykorzystuje panele słoneczne i ogrzewa swój dom bezwentylacyjnym grzejnikiem na propan. Gospodarka odpadami obejmuje toaletę kompostującą i staw szarej wody.

Pomimo wyzwań Carol znajduje spokój w swoim maleńkim domu, otoczonym miniaturowymi końmi dorożkowymi, kozami Toggenburg, kurczakami, indykami tradycyjnej rasy i pszczołami.

Znalezienie legalnego miejsca do parkowania było poważnym wyzwaniem ze względu na kwestie związane z zagospodarowaniem przestrzennym. Znalazła jednak właściciela gruntu, który pozwolił jej mieszkać na swojej ziemi w szarej strefie. Układ ten, choć nie do końca legalny, zapewnia jej rozwiązanie tymczasowe.

Mająca prawie 70 lat i żyjąca z toczniem Carol zdecydowała się zamieszkać w Smoczym Gnieździe nie tylko ze względu na przystępną cenę; to wybór stylu życia zgodny z jej wartościami i potrzebami.

Jej zaangażowanie społeczne jest kontynuowane poprzez wolontariat w lokalnym banku żywności i Habitat for Humanity. Swoją wiedzą i doświadczeniami dotyczącymi życia w małym domku dzieli się także za pośrednictwem swojej strony na Facebooku „The Dragon’s Nest”.

Budowa Smoczego Gniazda była pracą pełną miłości, pełną wyzwań, ciężkiej pracy i chwil zwątpienia. Jednak dzięki wytrwałości Carol stworzyła przestrzeń, która jest wyjątkowa dla niej — miniaturowy raj, do którego uwielbia wracać.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: