„Tworzenie wymarzonego nowoczesnego domu Hobbita”: para omija przeszkody związane z kredytami bankowymi, budując go samodzielnie

Tworzenie wymarzonego, nowoczesnego domu Hobbita: para omija przeszkody związane z kredytami bankowymi, budując go samodzielnie! 🏠💡 Odkryj niezwykłą historię determinacji i kreatywności, która doprowadziła do powstania tego magicznego miejsca. Gotowy na podróż do Śródziemia w realnym świecie?

Uzyskanie kredytu bankowego może być trudne. Banki często z różnych powodów wahają się z udzieleniem kredytu. Ale Steve Travis i Jeff Ingram nie pozwolili, aby to powstrzymało ich przed zbudowaniem wymarzonego domu – kopuły osłoniętej ziemią.

Zamiast polegać na kredycie bankowym, wybrali kreatywne podejście. Finansowali każdy etap swojego projektu willi hobbitów ze swoich wypłat. Do form fundamentowych wykorzystano nawet znaki drogowe pochodzące z recyklingu.

Ich podróż obejmowała wyjątkowe kamienie milowe, takie jak ożywiona impreza polegająca na wznoszeniu kopuły i całoroczne zaangażowanie w wiązanie prętów zbrojeniowych. Po sześciu latach spędzonych w przyczepie przeprowadzili się do częściowo zbudowanego domu.

Teraz, po dziesięciu latach, mogą cieszyć się życiem bez kredytu hipotecznego w domu zbudowanym tak, aby wytrzymał ekstremalne warunki. Dom ma doskonałą izolację, więc nie ma rachunków za ogrzewanie ani chłodzenie. Steve przypisuje siłę ich domu ogromnej ilości otaczającej go ziemi.

Pomimo przepisów okręgowych nigdy nie potrzebowali grzejników ściennych do sypialni. Decyzja o zastosowaniu ścian nienośnych pozwoliła na zastosowanie dużych okien, zapewniających mnóstwo naturalnego światła.

W trakcie budowy ich charakterystyczny dom zaintrygował sąsiadów, czasami mylonych z obiektem rządowym. Steve znalazł tę ziemię podczas przejażdżek i zakochał się w tym widoku, co doprowadziło do ich wyjątkowego doświadczenia życiowego.

Omawiając lokalny klimat, zwracają uwagę na umiarkowane temperatury i skuteczność Ziemi jako naturalnego izolatora. Opowiadają o procesie budowy, wykorzystaniu stalowych łuków i znaków drogowych ze względu na ograniczenia finansowe.

Zabezpieczanie kredytów stwarzało wyzwania, powodując opóźnienia, ale dzięki determinacji udało się je pokonać. Dodali warstwę hydroizolacyjną, dzieląc się szczegółami na temat elementów swojego domu, takich jak komin, łuki i innowacyjny system zaprojektowany przez firmę z Kolorado.

Podkreślają efektywność energetyczną, solidność i niskie koszty utrzymania domu, co jest kluczowe w obszarze narażonym na trzęsienia ziemi. Wewnątrz omawiają strategiczny układ, rozmieszczenie przewodów i drewno frezowane na miejscu.

Mieszkanie w przyczepie podczas budowy wiązało się z pewnymi wyzwaniami, ale satysfakcję czerpali z opłacalności i trwałości swojego wyjątkowego domu. Pomimo trudności ich dziesięcioletnia podróż jest świadectwem poświęcenia i niekonwencjonalnego myślenia.

Chociaż problemy z kredytami bankowymi są realne, alternatywy takie jak podejście Steve’a i Jeffa nie tylko przynoszą satysfakcję, ale także chronią przed wysokimi stopami procentowymi. Obejrzyj ich podróż na poniższym filmie.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: