Architekt Gemma Wheeler przekształca zaniedbaną kaplicę w oszałamiającą rezydencję z 3 sypialniami

Architekt Gemma Wheeler przekształca zaniedbaną kaplicę w oszałamiającą rezydencję z 3 sypialniami! 🏰✨ Odkryj niezwykłą transformację tego historycznego obiektu w miejsce pełne elegancji i uroku. Gotowy na podróż w czasie i przestrzeni? Kliknij link, aby zobaczyć więcej!

Architekt Gemma Wheeler stanęła przed wyjątkowym wyzwaniem, przekształcając starą kaplicę w dom. Kaplica była mała i miała duże okna umieszczone wysoko, co utrudniało jej przekształcenie w przestrzeń mieszkalną. Wheeler chciał stworzyć dom z trzema sypialniami na powierzchni 80 metrów kwadratowych, ale rozmieszczenie okien stanowiło wyzwanie.

Jednym z pomysłów było podzielenie domu na dwie kondygnacje poprzez obniżenie sufitu i podniesienie podłogi. Oznaczało to jednak, że żadne pomieszczenie na drugim piętrze nie miałoby dostępu do okien. Inna propozycja zakładała podniesienie pięter, tworząc niewykorzystaną przestrzeń poniżej parteru.

Ostateczny plan był bardziej praktyczny: kopano nieco głębiej, aby zbudować nowe pomieszczenie poniżej poziomu gruntu, służące jako główne wejście.

W ostatecznym projekcie część dzienna znajduje się na parterze, z podestem dla „przestrzeni parteru”. Przestrzenie są otwarte, dzięki czemu naturalne światło wpadające z okien doświetla jadalnię i kuchnię.

Na drugim piętrze znajdują się dwie sypialnie oddzielone garderobą oraz kreatywnie zaprojektowana łazienka pozbawiona okien. Na najwyższym piętrze znajduje się kolejna sypialnia z oknami dachowymi i małą toaletą.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt efektywnie wykorzystuje przestrzeń i zyskał uznanie za kreatywność.

W niektórych komentarzach podkreślano wyobraźnię i umiejętności praktyczne architekta, nazywając projekt genialnym architektonicznie i rzadkim przejawem kreatywności i praktyczności.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: