„Zrównoważony rozwój budynków”: mała podróż do domu o wartości 1500 dolarów dla mężczyzny o wymiarach 10 x 10 cali

Zrównoważony rozwój budynków: Mała podróż do domu o wartości 1500 dolarów dla mężczyzny o wymiarach 10 x 10 cali. Odkryj, jak minimalistyczny może być równocześnie ekologiczny!

Wewnątrz małego ekologicznego domu Roba Greenfielda za 1500 dolarów

Większość domu Roba Greenfielda zbudowana jest ze starych lub ponownie wykorzystanych rzeczy. Odważnym jest żyć inaczej niż większość ludzi. Wielu ludzi nie rozumie, dlaczego niektórzy wolą żyć prosto i poza siecią.

Rob chce pomagać środowisku. Chciał pokazać innym, że można żyć mając mniej rzeczy i nadal być szczęśliwym. Jego malutki dom w Orlando na Florydzie ma zaledwie 3 na 10 stóp. Nie ma zbyt wiele w środku.

Ale najlepsza część?

Jego budowa kosztowała zaledwie 1500 dolarów!

Zastanawiasz się, dlaczego jest tak tanio? Cóż, Rob użył starych materiałów. Drewno i podłogi kupował od sąsiadów i sklepów, które już ich nie potrzebowały. Kupił te rzeczy za niską cenę. Nawet jego okna, drzwi i meble pochodzą ze sklepów z używaną odzieżą. Na przykład jego krzesło kosztowało tylko 15 dolarów!

Wewnątrz maleńkiego domku nie ma zbyt wiele miejsca. Rob ma kilka półek na swoje ubrania, przybory toaletowe i żywność. Ma także podwyższone łóżko ze schowkiem pod spodem. Jego łóżko pełni jednocześnie funkcję sofy. Trzyma trochę jedzenia w zamrażarce skrzyniowej, zapakowane w torby Ziplock na później.

Dom Roba jest zasilany prądem od sąsiada. Płaci za to zaledwie 10 dolarów miesięcznie. Nie ma klimatyzacji ani ogrzewania, więc radzi sobie z pogodą, jaka się pojawia. Latem okna zapewniają mu chłód, a zimą dają radę.

Jeśli chodzi o wodę, Rob używa do wszystkiego wody deszczowej. Ma system, który zamienia odpady żywnościowe w gaz kuchenny. Nazywa się to biodigesterem. Uprawia także żywność i pomaga innym robić to samo na swoich podwórkach.

Rob ma nawet ekologiczną łazienkę. Korzysta z dwóch toalet – jednej na siusiu, drugiej na kupę. Siusiu idzie do ogrodu, a kupa do wiadra z trocinami. Po roku używa go jako nawozu.

Sposób życia Roba pokazuje, że nie potrzeba dużo pieniędzy ani innych rzeczy, aby być szczęśliwym i pomóc planecie.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: