MAJĄ JUŻ 13 LAT. JAK się potoczyły losy i jak dziś wyglądają pierwsze na świecie ośmiornice i ich matka

Mają już 13 lat. Jak potoczył się los i jak dziś wyglądają pierwsze na świecie ośmiornice i ich mama

26 stycznia 2022 roku pierwsze w historii ośmioraczki – ośmioro dzieci urodzonych w tym samym czasie przez tę samą matkę – skończyły 13 lat.  A dokładniej pierwsze ośmioraczki, którym udało się przeżyć po urodzeniu.  Niestety dotychczasowe przypadki rodzenia 8 dzieci na raz kończyły się tragicznie dla wszystkich lub części noworodków.

26 stycznia 2009 roku w Stanach Zjednoczonych przez cesarskie cięcie urodziło się sześciu chłopców i dwie dziewczynki. Ich matka, 34-letnia bezrobotna i rozwiedziona Nadya Suleman, wychowała już czterech chłopców i dwie dziewczynki. W pewnym momencie miała 14 dzieci na raz. I żaden z nich nie miał ojca.

Wszystkie dzieci, począwszy od najstarszego syna, urodzonego w 2001 roku, urodziły się po zapłodnieniu in vitro. Dlaczego 13 lat temu panna Suleman zdecydowała się urodzić tak wiele dzieci na raz, nie jest do końca jasne. Nadia twierdzi, że została wprowadzona w błąd przez lekarza prowadzącego, który przeszczepił jej jednocześnie 12 zarodków. Lekarz próbował udowodnić, że działał na prośbę matki. W efekcie lekarz został dożywotnio pozbawiony licencji za naruszenie etyki lekarskiej, w Stanach Zjednoczonych prawo zaostrzyło kontrolę nad zapłodnieniem in vitro, a w najsłynniejszym w historii porodzie wzięło udział 46 lekarzy i pielęgniarek.

Prasa ochrzciła Nadię Suleman „Octomom” – „Octomom”. Od łacińskiego słowa Octo – Osiem, porównaj angielski. Ośmiornica – Ośmiornica.

Postawy wobec matek wielodzietnych w Ameryce są niejednoznaczne. Wielu jest przekonanych, że Nadya celowo ryzykowała życie swoich przyszłych dzieci, aby stać się sławna. Grozili jej, wybili szyby w jej samochodzie i pikietowali pod jej domem, żądając pozbawienia jej praw rodzicielskich.

Sama Octomom twierdzi, że po prostu kocha dzieci. I nie urodziła ich dla pieniędzy i sławy. Nie przeszkodziło jej to jednak w podpisaniu kontraktu na reality show opowiadającego o życiu ośmiorga noworodków. Ale wkrótce telewizja odmówiła współpracy z nią ze względów etycznych.

Nadia musiała samotnie wychowywać 14 dzieci. Narzekała, że ​​z braku pieniędzy zagrała w filmie dla dorosłych. Ale wcześniej znalazła fundusze na serię operacji plastycznych, dzięki czemu po trudnej ciąży i porodzie zaczęła wyglądać jak modelka.

Ogłosiła osobiste bankructwo, a jednocześnie stała się gwiazdą amerykańskich talk show, na które rzadko uczęszczała za darmo. Aktywnie rozwija swoje konto na Instagramie, zamieszczając zdjęcia głównie ośmiornic. Jej inne dzieci nie są tak interesujące dla publiczności.

Kto chce zobaczyć, jak dzisiaj wyglądają Nadya Suleman i jej dzieci, zapraszamy do ich sieci społecznościowych. Nadia Suleman z rodziną. W naszym artykule zamieściliśmy zdjęcia z ubiegłych lat, które odbiły się szerokim echem w Internecie.

Dziś rodzinie Sulemanów nie żyje się dobrze, ale nie można ich nazwać wiązaniem końca z końcem. Tak, ich dom ma tylko trzy sypialnie, a dzieci na zmianę jedzą lunch w małej kuchni. Ale wszyscy są dobrze ubrani i obuci.

W zeszłym roku, gdy uczniowie przeszli na naukę zdalną, samotna matka z wieloma dziećmi opublikowała na swoim Instagramie zdjęcie wszystkich dziewięciorga swoich młodszych dzieci pracujących na osobistych laptopach. Na 9 laptopach!

Nawet jeśli ośmioraczki były „inwestycją w przyszłość”, dziś najważniejsze jest to, że wszystkie wyrastają na zdrowe, aktywne społecznie i ogólnie zamożne dzieci.  Mama głosi dzieciom prawdziwy kult zdrowego stylu życia.  Wszyscy, młodsi i starsi, uprawiają sport i są weganami.  I wygląda na to, że w ogromnej rodzinie króluje prawdziwa miłość.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: