Prezent od serca: córka podoba się rodzicom remontem domu Chruszczowa

Planując mieszkania o małych metrażach w okresie powojennym, ówcześni architekci mocno ograniczali oszczędności. Stanęli przed zadaniem opracowania projektów domów dla mniej lub bardziej komfortowego osiedlania się ludzi. Nie mogło być wówczas mowy o przestrzeni, komforcie i zdrowej atmosferze. Ludzie byli zadowoleni nawet z takich mieszkań.

Teraz ci nowi mieszkańcy mają emerytów i od dawna zasłużyli na odnowienie swoich mieszkań. Na przykładzie jednego małego jednopokojowego mieszkania, całkowicie odnowionego, zobacz przykład komfortowego wnętrza.

Bez zmiany układu nie będzie możliwe kompetentne zoptymalizowanie przestrzeni. Projektant opracował trójwymiarowy układ scenerii.

Korytarz

W holu na podłodze znajdują się płytki ceramiczne, ściany pomalowane są na dwa kolory – niebieski i biały, a w całym pomieszczeniu znajdują się elementy drewniane. Jest kompaktowe miejsce z wieszakami na odzież wierzchnią i parasole. Wąski stojak na buty.

W pobliżu wejścia, za kurtyną, znajduje się kolejna pojemna część magazynowa. Po remoncie w starym przejściu do kuchni znajduje się obecnie szafka.

Kuchnia

Kuchnia została połączona z salonem. Dawne przejście zajmowała ogromna lodówka. Na ścianach niebieska farba, na podłodze białe kafelki z ozdobami.

Wybrano biały ośmioczęściowy zestaw kuchenny. Dekor kaflowy w obszarze zlewu i płyty z kolorowymi motywami. Nie zainstalowali kuchenki mikrofalowej, ponieważ nie było na nią miejsca. Jadalnia obok wejścia.

Pokój

Pokój ten łączy w sobie salon, sypialnię i miejsce pracy. W niszy obok szafy znajduje się odosobnione miejsce do spania. Na środku pokoju znajduje się kącik telewizyjny z rozkładaną sofą. W pobliżu znajdują się szafy. Przy oknie stoi małe biurko.

Łazienka

Aby zaoszczędzić miejsce, łazienka została połączona. Na tle brązowych płytek podłogowych ściany wydają się śnieżnobiałe. Znalazło się miejsce na szafę z lustrzanymi drzwiami. Zamiast wanny mamy kabinę prysznicową, a obok niej pralkę.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: