Czy widziałeś dom o powierzchni 9 m2 i jak myślisz, jakie są tam warunki życia? Przyjrzyjmy się i oceńmy, czy da się tam zamieszkać, czy też pozostaje tylko istnieć

Czy widziałeś dom o powierzchni 9 m²? A jak myślisz, jakie są tam warunki życia? Przyjrzyjmy się i oceńmy, czy da się tam zamieszkać, czy pozostaje tylko istnieć.

W Iowa mieszka 13-letni chłopak, który nazywa się Luke Thiull. Co jest niezwykłego? Tak, bo chłopiec już w tak młodym wieku rozwinął już dość poważne hobby, buduje domy.

Debiutem młodego budowniczego był wybudowany przez niego dom, który znajduje się w ogrodzie jego własnych rodziców. Koszty budowy wyniosły nieco ponad półtora tysiąca dolarów, ale z dumą prezentuje swoje dzieło, które także możecie zobaczyć.

Jest to naprawdę niekonwencjonalne zajęcie dla nastolatka, gdyż większość jego rówieśników interesuje się gadżetami i grami komputerowymi. Chłopak założył stronę na YouTubie i tam chętnie opowiada o swoich planach, opowiada o tym, co skłoniło go do rozpoczęcia budowy, a także dzieli się swoim doświadczeniem w budowie swojego pierwszego domu.

Łukasz rozpoczął przygotowania, zbieranie pieniędzy i materiałów budowlanych na rok przed rozpoczęciem budowy. Zatrudniał sąsiadów do koszenia trawników, pracował na pół etatu w sklepie przy rozładunku artykułów spożywczych i zbierał pieniądze w Internecie.

Jeden z sąsiadów, elektryk z wykształcenia, podczas sprzątania swojej szopy nauczył faceta rozumieć sieci elektryczne.

Facet nie miał wystarczających środków, aby zbudować dom z nowego materiału, dlatego wykorzystano wiele materiałów budowlanych z rozebranego wcześniej domu jego babci, który już popadł w ruinę. Stamtąd usunięto także drzwi wejściowe.

Dom okazał się mieć około 9 m2, ale jak dotąd nie udało się doprowadzić do niego bieżącej wody, dlatego aby wziąć prysznic i umyć ręce, trzeba udać się do domu rodziców.

Łukasz jednak nie traci ducha i mówi, co następuje:

  • Chciałem stworzyć własny dom, a nie zaciągać na niego kredyt hipoteczny w banku,
  • Uwielbiam prostotę i minimalizm.

Młody człowiek dzieli się na YouTubie wszystkimi etapami budowy, co interesuje wiele osób na świecie, które mają podobne zainteresowania.

I oczywiście rodzice faceta pomogli mu we wszystkim, nawet pomocy finansowej. Ale ojciec Łukasza uważał, że facet powinien sam zebrać większość pieniędzy na budowę, aby dowiedzieć się, jak osiągnąć swój cel.

Greg komentuje zachowanie syna w następujący sposób:

  • Myślę, że Luke dostał ważną lekcję życia.
  • Ta konstrukcja pomogła Łukaszowi pokonać ogromne trudności i nauczyła go determinacji.

Wybudowany dom dla Luke’a to przestrzeń osobista, którą powinien mieć każdy nastolatek. Jest wyposażony w telewizor, kuchenkę mikrofalową, a nawet małą lodówkę. Na poddaszu znajduje się łóżko, a za domem grill.

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: