Robienie mieszkania z toalety, taka myśl nawet nie przychodzi mi do głowy, ale okazuje się, że na próżno

Przekształcenie toalety w mieszkanie? Wierz lub nie, ale to możliwe! Poznaj niesamowitą historię konwersji. 🚽🏠

Ta historia wydarzyła się w Anglii, a raczej w Londynie. Jeden z moich znajomych zdecydował się kupić dawną toaletę publiczną właściwie w środku miasta, niedaleko Hyde Parku. Wszyscy nasi przyjaciele byli po prostu przerażeni tym pomysłem i zastanawiali się: dlaczego?

Wcześniej, ponad pięć lat temu, toaleta publiczna była, jak rozumiesz, niezbyt czysta, jak wszystkie instytucje publiczne. Długo stał pusty, a schronienie znalazły tu bezdomne zwierzęta i kloszardy. I nikomu nawet nie przyszło do głowy, żeby coś zrobić z tym pokojem, dopóki nie znalazła go Laura Richard, która pracowała jako projektantka.

Kiedy Laura zobaczyła ten pokój, od razu wyobraziła sobie, co mogłaby z nim zrobić. Nawet fakt, że pokój został zniszczony, nie zmienił jej opinii. Ściany są popękane, podłogi częściowo zniszczone, dookoła walają się góry śmieci i nieczystości.

 

Wiadomo, że taki stan nikogo nie zachwyci. Ale decyzja Laury pozostała niezmieniona. Miała już w głowie jasny pomysł, jak mogłaby udekorować ten pokój i zrobić to z doskonałym skutkiem, musiała tylko zabrać głowę i ręce do pracy.

Toaleta publiczna została zamknięta w 1990 roku. Tak naprawdę ludzie nie odwiedzali jej od ponad 20 lat, więc Laura wpadła na różne pomysły, gdzie i jak zastosować swoją wiedzę oraz co ostatecznie zrobić z piwnicą. Pomysły były różne, bar, restauracja, a może kawiarnia.

Kiedy Laura próbowała rozpocząć wypełnianie dokumentów, napotkała trudności. Przedstawiciele urzędu burmistrza kategorycznie sprzeciwiali się otwarciu lokalu gastronomicznego w dawnej toalecie. Dlatego Laura postanowiła ze zniszczonego lokalu zrobić wygodne mieszkanie.

Koledzy zaczęli wyśmiewać młodego projektanta, twierdząc, że nawet gdyby w budynku urządzili mieszkanie, nikt nie chciałby tam mieszkać. Ale dziewczyna stanowczo nie ustępowała i zaczęła samodzielnie wykonywać pracę, tylko od czasu do czasu korzystając z usług profesjonalistów.

Laura zatrudniła firmę budowlaną do wykonania prac, z którymi ona sama lub jej znajomi nie mogli sobie poradzić. Ona także ich zaangażowała. Ale projektantka chciała wykonać większość pracy sama i poradziła sobie znakomicie.

Koszt renowacji i napraw kosztował 6 milionów rubli. Biorąc pod uwagę obecne ceny, jest to bardzo budżetowa opcja dla niemal centralnego Londynu. Nawiasem mówiąc, cena ta obejmowała zakup budynku, uiszczenie różnych opłat i wynagrodzenie prawnika za pomoc w sporządzeniu dokumentów.

Mieszkanie w centrum Londynu kosztuje kilka razy więcej niż koszt dziewczyny. Ale teraz ma wygodną przestrzeń mieszkalną obok słynnego parku. Okazuje się, że Laura, kupując toaletę publiczną, kupiła mieszkanie, oszczędzając mnóstwo pieniędzy.

Przyjaciele i współpracownicy po prostu ugryźli się w język. Przecież nikt nawet nie przypuszczał, że coś takiego jest możliwe. Po remoncie pokój wygląda tak, jakby nikt nie pamiętał, że była tu toaleta.

Ale sama gospodyni nie spodziewała się, że uzyska tak oszałamiający wynik. Mieszkanie okazało się przytulne i wygodne. To było warte całego wysiłku włożonego przez młodego projektanta.

Teraz znajomi, którzy oczerniali i nie wierzyli w możliwości Laury, bardzo jej zazdroszczą, ale niestety nie mają już takich możliwości. Takie okazje nie zdarzają się często, a Laura potrafiła je wykorzystać!

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: