Naukowcy wydali ostrzeżenie przed zaćmieniem Słońca w kwietniu! 😳😨 Nie uwierzysz, co się wydarzy…

Badacze obawiają się podwyższonych zagrożeń, jakie może przynieść całkowite zaćmienie Słońca, zaplanowane na 8 kwietnia, na drogach. Dane z zaćmienia Słońca z 2017 roku pokazują, że podczas podobnych zdarzeń astronomicznych dochodziło do alarmującego wzrostu śmiertelnych wypadków samochodowych.

Badanie wskazuje, że w związku z nadchodzącym zaćmieniem może wystąpić znaczący wzrost liczby ofiar śmiertelnych w ruchu drogowym. Jeden z autorów studium, dr Donald Redelmeier, profesor Uniwersytetu w Toronto, wyjaśnił kilka czynników podnoszących ryzyko. Do tych należą m.in. zwiększony ruch drogowy, korzystanie z nieznanych tras, przekraczanie prędkości, odwrócenie uwagi kierowcy od zaćmienia oraz jazda pod wpływem środków odurzających lub alkoholu. Nawet przy tak wielu możliwych przyczynach, liczby mówią same za siebie.

W badaniu, które analizowało wzorce ruchu drogowego podczas całkowitego zaćmienia Słońca w 2017 roku, odkryto niepokojącą tendencję. W trzy dni poprzedzające zaćmienie doszło do 741 śmierci związanych z ruchem drogowym, co przekłada się na przerażające 10,3 śmierci na godzinę średnio. W porównaniu do dni kontrolnych, gdzie odnotowano 7,9 ofiar śmiertelnych na godzinę, okres zaćmienia przyniósł wzrost o 31% liczby udziałów w śmiertelnych kolizjach.

Kliniczny profesor John Staples z Uniwersytetu Brytyjskiej Kolumbii podkreślił znaczenie podjęcia działań prewencyjnych w celu uniknięcia potencjalnych katastrof. Ostrzegł kierowców, by utrzymywali się poniżej ograniczeń prędkości, minimalizowali rozpraszacze, zachowywali bezpieczną odległość, zapięli pasy i nigdy nie prowadzili pod wpływem alkoholu.

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: