😮 „Para odkryła, co początkowo uważali za zwykły kamień, ale później odkryli jego rzeczywistą wartość.” 🤫

Czasami wartościowe przedmioty są widoczne, ale ukryte. Para zauważyła coś, co początkowo uważali za kamień podczas spaceru. Ale po dokładniejszym przyjrzeniu się okazało się, że to zupełnie co innego. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jakie niesamowite odkrycia zrobili.

Gary i Angela Williams, mieszkańcy Overton w Lancashire, relaksowali się na plaży, gdy zauważyli coś dość nietypowego. Spacerowali po plaży Middleton Sands w Wielkiej Brytanii, gdy natknęli się na to, co początkowo uważali za zwykły kamyk. Ale gdy przyjrzeli się bliżej, zobaczyli, że to zupełnie coś innego. Zobaczyli coś, co zostało zmyte na brzeg przez morze, i byli zaintrygowani. Postanowili przyjrzeć się temu bliżej.

Na początku myśleli, że przypomina jajo dinozaura lub jakieś starożytne obiekty. Zdecydowali się dowiedzieć więcej, ponieważ byli zaintrygowani. Okazało się, że przypadkiem znaleźli ambrowiec, bardzo cenny substancję. Chociaż pachniało to strasznie, początkowo wydawało się im to fascynujące. Zawartość jest naprawdę wartościowa finansowo. Jest bardzo poszukiwany w branży perfumeryjnej i jest niezbędnym utrwalaczem w wielu luksusowych perfumach.

Kiedy kaszaloty spożywają ostre przedmioty – jak dzioby kałamarnic, jednego z ich ulubionych pokarmów – ich układy trawienne produkują ambrowiec. Ich jelita wydzielają lepką substancję, która otacza te obce przedmioty, chroniąc błonę śluzową jelit. Poprzez regurgitację, te zebrane resztki stopniowo twardnieją w grudki różnej wielkości. Gdy ta kombinacja jest wystawiona na działanie słońca i oceanu, eksperci twierdzą, że staje się ona stałym produktem o charakterystycznym zapachu.

Kawałek ambrowca, który znaleźli, miał woskowatą teksturę i charakterystyczny zapach wosku. Według Gary’ego pachniało jak ryby i organiczne nawozy. Substancja była dość wartościowa, pomimo swojego nieładnego wyglądu.

Oszacowali wartość 1,5 kilograma i wyniosła ona 70 000 dolarów! Jednakże wiele krajów zakazuje posiadania ambrowca, ponieważ często jest on kojarzony z nielegalną działalnością wielorybniczą.

 

 

Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: