„To był jej wielki sen! 😍 Fińska artystka, która ma pięćdziesiąt lat, kupiła opuszczony młyn, aby w nim zamieszkać po sprzedaży swojego domu!” 😲

Wspaniała 71-letnia artystka o imieniu Hilkka mieszka w spokojnej wiejskiej okolicy Finlandii. Hilkka jest żywym przykładem prawdziwego ducha wytrwałości i dążenia do celów pomimo przeszkód czy wieku. Droga do spełnienia: Hilkka podjęła ryzyko w wieku 51 lat. Sprzedała wszystko, co posiadała, włącznie z samochodem, swoim mieszkaniem w Turku i rzeczami, pozostawiając tylko rower i jeden garnitur, aby kupić i odnowić młyn z lat 20. Pomoc finansową zapewnił jej brat i pożyczki. Hilkka była utalentowaną artystką, ale jej prace nie przynosiły jeszcze dużo pieniędzy. Młyn widział lepsze czasy; zaniedbany płot i zaniedbana zieleń go otaczały.

Był to młyn zbożowy, zanim został opuszczony i pozostawiony na pastwę czasu przez wiele lat. Do 1964 roku był tartakiem. Inni kwestionowali zdolność Hilkki do przekształcenia tego opuszczonego budynku w mieszkalną przestrzeń. Przez dziesięć lat zajęły jej ogromne prace polegające na ulepszeniach, na które Hilkka użyła swoich oszczędności życiowych, zaciągnęła pożyczki i zatrudniła przyjaciół i wolontariuszy.

Nigdy się nie poddając, podjęła walkę z zarastaniem, częściowo rozebrała konstrukcję i przekształciła ją w dom, stawiając czoło osobistym przeciwnościom, w tym złamanemu kostce i dwóm udarom.


Like this post? Please share to your friends:

Videos from internet

Related articles: